Exeter City FC - Northampton Town FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 20. kolejka League Two

W meczu 20. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Exeter City przegrał z Northampton Town 1-2 (0-1). Mecz na St James Park obejrzało 3 823 widzów.

M. Pinnock 74'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Northampton Town zajmowała drugie, natomiast drużyna Exeter City - trzecie miejsce.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Northampton Town wygrała 14 razy i zanotowała trzy porażki oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Northampton Town otworzyli wynik. W 33. minucie Jack Sowerby dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Shaun McWilliams z zespołu gości. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Northampton Town.

Drugą połowę drużyna Northampton Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Shauna McWilliamsa wszedł Jordan Flores.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę wyrównującą zdobył Pádraig Amond. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Joshua Key.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joshuę Keya z Exeter City, a w 72. minucie Jonathana Guthriego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Northampton Town w 74. minucie spotkania, gdy Mitchell Pinnock strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Samuel Hoskins.

W 78. minucie sędzia pokazał kartkę Jake'owi Caprice'owi, zawodnikowi gospodarzy. W 79. minucie Pádraig Amond został zastąpiony przez Joshuę Coleya. W tej samej minucie w drużynie Exeter City doszło do zmiany. Kyle Taylor wszedł za George'a Raya.

W następstwie utraty gola trener Exeter City postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Harry'ego Kite'a i na pole gry wprowadził napastnika Benjamina Seymoura. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Bernard Ashley-Seal wszedł za Dannego Rosego. W tej samej minucie trener Northampton Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nicke Kabamba, a murawę opuścił Jordan Flores.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Fraser Matthew Horsfall
79′ George Edward Ray
Jonathan Neil Guthrie72′
Archie Finn Collins
Abd-Al-Ali Morakinyo Olaposi Koiki
56′ Joshua Myles Abraham Key
Samuel Tobias Hoskins
78′ Jake Lenox Caprice
Jack Anthony Charles William Sowerby  33′
83′ Harry George Kite
Paul James Lewis
Matthew William Jay
Shaun Daniel McWilliams35′ 46′
Jevani Jason Brown
Danny Rose88′
 50′ 79′ Pádraig Amond
Mitchell Bernard Pinnock  74′
Scott Peter Andrew Brown
Jonathan Maxted
Jonathan Martin Grounds
Max Dyche
79′ Joshua Maxwell Coley
Dylan Edward Connolly
Colin Daniel
Jordan Michael Flores46′ 88′
Jack Sparkes
Scott Alexander Gladman Pollock
79′ Kyle Taylor
Bernard Patrick Ashley-Seal88′
83′ Benjamin Mark Seymour
Nicke Kabamba88′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.