Exeter City FC - Morecambe FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 26. kolejka League Two

26 stycznia na St James Park odbyło się spotkanie 26. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Exeter City i Morecambe. Starcie zakończyło się zwycięstwem Morecambe 2-0.

C. Stockton 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Exeter City wygrał aż siedem razy, zremisował osiem, a przegrał tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jonathanowi Maxtedowi z jedenastki gospodarzy. Była to ósma minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Morecambe w dziewiątej minucie spotkania, gdy Adam Phillips strzelił z karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 21. minucie Ben Seymour został zastąpiony przez Nicky'ego Lawa. Na murawie, jak to często zdarzało się Exeter City w tym sezonie, pojawił się Jake Caprice, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 22. minucie Aleksa Hartridge'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Morecambe.

W 56. minucie kartkę otrzymał Cole Stockton z Morecambe.

Drużyna Exeter City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie trafił Cole Stockton. Sytuację bramkową stworzył Adam Phillips.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Morecambe doszło do zmiany. Jordan Slew wszedł za Carlosa Gomesa. Niedługo później trener Morecambe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Liam McAlinden, a murawę opuścił John O'Sullivan. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Morecambe: Toumaniemu Diagouradze w 85. minucie i Ryanowi Cooneyowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu.

W 89. minucie w zespole Morecambe doszło do zmiany. Ben Pringle wszedł za Adama Phillipsa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Stockton
8′ Jonathan Maxted
Jökull Andrésson
Pierce Sweeney
Ryan Cooney90′
22′ Alex Hartridge
Samuel Lavelle
Tom Parkes
Nathaniel Knight-Percival
Archie Collins
Steven Hendrie
46′ Josh Key
Yann Songo'o
61′ Nigel Atangana
Adam Phillips  9′ (k.) 89′
21′ Ben Seymour
Cole Stockton  66′ 56′
Lewis Ward
Kyle Letheren
22′ Jake Caprice
Harry Davis
Rory McArdle
Liam Gibson
21′ Nicky Law
Freddie Price
46′ Jack Sparkes
Ben Pringle89′
61′ Jake Taylor
Jordan Slew69′
Alex Fisher
Liam McAlinden84′

Jedenastka Exeter City miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy Exeter City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Exeter City wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.