Exeter City FC - Leyton Orient 4-0 (3-0). Liga angielska - 34. kolejka League Two

6 marca na St James Park odbyło się spotkanie 34. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Exeter City i Leyton Orient. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Exeter City 4-0.

M. Jay 13',42',50'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka Exeter City wygrała siedem razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 11. minucie spotkania, gdy Joel Randall zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ryan Bowman.

Jedenastka Leyton Orient ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Matt Jay. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Lewis Page.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Joe Widdowsonowi z drużyny gości. Była to 27. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Matt Jay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Exeter City, zdobywając kolejną bramkę w 42. minucie meczu.

Na drugą połowę jedenastka Leyton Orient wyszła w zmienionym składzie, za Joe Widdowsona wszedł Conor Wilkinson. W 49. minucie kartkę otrzymał Olatunji Akinola z Leyton Orient.

W 50. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Matt Jay z Exeter City. W 53. minucie Lewis Page został zmieniony przez Jacka Sparkesa.

Trener Exeter City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nigela Atanganę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Archie Collins. Chwilę później trener Leyton Orient postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Tristan Abrahams, a murawę opuścił Daniel Kemp. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Leyton Orient: Jamiemu Turleyowi w 75. i Craigowi Clayowi w 86. minucie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Lawrence Vigouroux
84′ Josh Key
Olatunji Akinola49′ 55′
Rory McArdle
Jamie Turley75′
Alex Hartridge
Daniel Happe
53′ Lewis Page
Joe Widdowson27′ 46′
Jake Taylor
Craig Clay86′
Robbie Willmott
Nicholas Freeman
53′ Archie Collins
Ousseynou Cissé
 11′ 83′ Joel Randall
Daniel Kemp55′
 13′, 42′, 50′ (k.) Matt Jay
Danny Johnson
80′ Ryan Bowman
James Brophy
Harry Lee
Sam Sargeant
84′ Jake Caprice
Sam Ling55′
83′ Jordan Dyer
Jayden Sweeney
53′ Nigel Atangana
James Dayton
53′ Jack Sparkes
Hector Kyprianou
Alex Fisher
Tristan Abrahams55′
80′ Ben Seymour
Conor Wilkinson46′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Leyton Orient przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Leyton Orient w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.