Exeter City FC - Forest Green Rovers FC 1-1 (1-1). Liga angielska - 20. kolejka League Two

W pojedynku 20. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 26 grudnia, zespół Exeter City zremisował z Forest Green Rovers 1-1 (1-1). Mecz na St James Park obejrzało 1 767 widzów.

20. kolejka Anglia - League Two
2020-12-26 14:00 | Stadion: St James Park | Widzów: 1767 | Arbiter: Brett Huxtable
Exeter City FC
Forest Green Rovers FC
1
1
A. Collins 37'
A. Collins 16'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Exeter City wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Forest Green Rovers otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Aaron Collins. W zdobyciu bramki pomógł Nicky Cadden.

Na murawie, jak to często zdarzało się Exeter City w tym sezonie, pojawił się Jake Caprice, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 24. minucie Pierce'a Sweeneya.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Archie Collins.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie Odin Bailey został zastąpiony przez Carla Winchestera. Jedyną kartkę w meczu dostał Udoka Godwin-Malife z Forest Green Rovers. Była to 71. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Forest Green Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Elliott Whitehouse, a murawę opuścił Jayden Richardson. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole Forest Green Rovers doszło do zmiany. Jake Young wszedł za Aarona Collinsa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luke Paul McGee
24′ Pierce Liam Sweeney
Ebou Adams
 37′ Archie Finn Collins
Lewis Rhys Thomas
24′ Jake Lenox Caprice
Jake Alan Young83′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Exeter City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w pierwszej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast drużyna Forest Green Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.