Doncaster Rovers - Shrewsbury Town 0-1 (0-0). Liga angielska - 5. kolejka League One

22 grudnia na The Keepmoat Stadium odbył się mecz 5. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncastra Rovers i Shrewsbury Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Shrewsbury Town 1-0.

A. Pierre 53'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań jedenastka Shrewsbury Town wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Shrewsbury Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Edwardsa wszedł Shilow Tracey. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Taylorowi Richardsowi z zespołu gospodarzy (”Wikingowie”).

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Shrewsbury Town w 53. minucie spotkania, gdy Aaron Pierre strzelił pierwszego gola. W 69. minucie Daniel Udoh zastąpił Leona Clarke'a.

Chwilę później trener Doncastra Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Jason Eyenga-Lokilo, a murawę opuścił Jon Taylor. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Doncastra Rovers doszło do zmiany. James Coppinger wszedł za Taylora Richardsa. Po chwili trener Shrewsbury Town postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Shilowa Traceya wszedł Scott Golbourne, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Shrewsbury Town utrzymać prowadzenie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Matthew Smithowi, zawodnikowi ”Wikingów”.

Josh Vela
74′ Jon Taylor
Charlie Daniels
Fejiri Okenabirhie
David Edwards46′
90′ Matthew Smith
Oliver Norburn
52′ 81′ Taylor Richards
Shilow Tracey46′ 87′
81′ James Coppinger
Leon Clarke69′
74′ Jason Eyenga-Lokilo
Jason Cummings
Lirak Hasani
Joshua Daniels

Przewaga drużyny Doncastra Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast ”Wikingom” przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Shrewsbury Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.