Doncaster Rovers FC - Fleetwood Town FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 44. kolejka League One

24 kwietnia na The Keepmoat Stadium odbył się pojedynek 44. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncastra Rovers i Fleetwood Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Fleetwood Town 1-0.

B. McKay 51'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka Doncastra Rovers (”Wikingowie”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener ”Wikingów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Johna Bostocka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Scott Robertson. W 47. minucie arbiter przyznał kartkę Jordanowi Rossiterowi z drużyny gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Barrie McKay dla zespołu Fleetwood Town. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Callum Camps.

W 63. minucie za Tyreece'a Johna-Julesa wszedł James Coppinger. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ”Wikingów” doszło do zmiany. Branden Horton wszedł za Joshuę Simsa. Chwilę później trener Fleetwood Town postanowił wzmocnić linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Kyle'a Vassella. Na boisko wszedł Gerard Garner, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Harrison Biggins
75′ Joshua Sims
Samuel Joseph Finley
Fejiri Shaun China Okenabirhie
Jordan Bernard Rossiter47′
46′ Scott Robertson
Callum Jason Noel Camps
Taylor Richards
Kyle Vassell76′
63′ Tyreece Romayo John-Jules
Barrie McKay  51′
Ben Bottomley
Joel Coleman
75′ Branden Horton
Joshua Feeney
Cameron Bradley John
Nathan Sheron
46′ John Joseph Bostock
Barry Thomas Crowe
63′ James Coppinger
Mark Duffy
Madger Antonio Gomes Ajú
Glenn Whelan
Anthony Manuelle Greaves
Gerard Garner76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Fleetwood Town pokazał jedną żółtą.

Drużyna Doncastra Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił jednego gracza.