Doncaster Rovers FC - AFC Wimbledon 2-0 (2-0). Liga angielska - 26. kolejka League One

26 stycznia na The Keepmoat Stadium odbyło się starcie 26. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Doncastra Rovers i Wimbledon. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Doncastra Rovers 2-0.

T. Richards 37'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Wimbledon wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Doncastra Rovers (”Wikingowie”) w 10. minucie spotkania, gdy Fejiri Okenabirhie zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Doncastra Rovers, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Taylor Richards. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jon Taylor.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Aleksowi Woodyardowi z zespołu gości. Była to 45. minuta spotkania. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Drugą połowę jedenastka Wimbledon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Calluma Reilly'ego wszedł George Dobson. Trener Doncastra Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Ed Williams, a murawę opuścił Jon Taylor.

W 76. minucie Alex Woodyard zastąpił Jaakka Oksanena. W tej samej minucie w drużynie Wimbledon doszło do zmiany. Shane McLoughlin wszedł za Cheye Alexandra. Kibice Wimbledon nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ethana Chisletta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jack Rudoni.

Alexander James Woodyard45′ 76′
65′ Jon Peter Taylor
Nesta Guinness-Walker
86′ Elliot Jorge Simões Inácio
Jack Rudoni76′
Reece James
Callum Reilly46′
 37′ 81′ Taylor Richards
Ryan Longman
 10′ Fejiri Shaun China Okenabirhie
Paul Asiedu Osew
86′ Joe Wright
Ethan Chislett76′
81′ Anthony Manuelle Greaves
George David Dobson46′
Liam Ravenhill
Shane Daniel McLoughlin76′
65′ Ed Williams
Zachary Scott Robinson

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wimbledon przyznał jedną żółtą.

Drużyna Doncastra Rovers w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.