Derby County - Sheffield Wednesday FC 3-3 (0-1). Liga angielska - 46. kolejka Championship

W starciu 46. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 8 maja, drużyna Derby County zremisowała z Sheffield Wednesday 3-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Pride Park Stadium.

J. Börner 69'

Był to pojedynek jedenastek broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 21. i 23. zespół Championship.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 meczów jedenastka Derby County (”Barany”) wygrała 13 razy i zanotowała pięć porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Sheffield Wednesday próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Barry Bannan z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sam Hutchinson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sheffield Wednesday, strzelając gola w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sheffield Wednesday.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie Martyn Waghorn wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Tom Lawrence.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Baranów” w 52. minucie spotkania, gdy Patrick Roberts strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Martyn Waghorn.

W 59. minucie kartkę dostał Colin Kazim-Richards, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener ”Baranów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Max Bird, a murawę opuścił Jason Knight.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sheffield Wednesday przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Callum Paterson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Julian Börner. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cheyenne Dunkley.

W 73. minucie za Craiga Forsytha wszedł Lee Buchanan. W tej samej minucie w zespole ”Baranów” doszło do zmiany. Kamil Jóźwiak wszedł za Graeme'a Shinniego. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kamila Jóźwiaka z Derby County, a w 77. minucie Cheyenne'a Dunkleya z drużyny przeciwnej.

W 78. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Martyn Waghorn z Derby County. Trener Sheffield Wednesday wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliasa Kachungę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 17 razy. Murawę musiał opuścić Jordan Rhodes.

W 82. minucie Martyn Waghorn został zmieniony przez Curtisa Daviesa, co miało wzmocnić zespół ”Baranów”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheyenne'a Dunkleya na Kadeema Harrisa oraz Joeya Pelupessy'ego na Andre'a Greena. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Festy'ego Ebosele'a z Derby County, a w szóstej minucie doliczonego czasu starcia Kadeema Harrisa z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Cheyenne Dunkley77′ 87′
73′ Craig Forsyth
Liam Palmer
61′ Jason Knight
Joey Pelupessy90′
 49′, 78′ (k.) 82′ Martyn Waghorn
Callum Paterson  62′
Tom Lawrence
Josh Windass
73′ Graeme Shinnie
Barry Bannan45′
 52′ Patrick Roberts
Adam Reach
59′ Colin Kazim-Richards
Jordan Rhodes79′
David Marshall
Joe Wildsmith
73′ Lee Buchanan
Ciaran Brennan
82′ Curtis Davies
Fisayo Dele-Bashiru
61′ Max Bird
Osaze Urhoghide
Eiran Cashin
Kadeem Harris87′ 90′
73′ 76′ Kamil Jóźwiak
Alex Hunt
Louie Sibley
Liam Shaw
Louie Watson
Andre Green90′
86′ Festy Ebosele
Elias Kachunga79′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Sheffield Wednesday w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.