Derby County - Nottingham Forest 1-1 (0-1). Liga angielska - 33. kolejka Championship

26 lutego na Pride Park Stadium odbył się pojedynek 33. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Nottinghamu Forest. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

J. Garner 33'

Zespół Derby County (”Barany”) przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 starcia drużyna Derby County wygrała 11 razy i zanotowała 10 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nottinghamu Forest (”Forest”) w 33. minucie spotkania, gdy James Garner strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Joe Worrall.

W 42. minucie David Marshall został zastąpiony przez Kelle'a Roos. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nottinghamu Forest.

Trener Derby County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Louie Sibleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Kamil Jóźwiak. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 64. minucie w drużynie Derby County doszło do zmiany. Lee Gregory wszedł za Graeme'a Shinniego.

Po chwili trener ”Forestu” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Lyle Taylor, a murawę opuścił Glenn Murray. W 75. minucie Martyn Waghorn został zmieniony przez Patricka Robertsa, co miało wzmocnić jedenastkę Derby County. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Freemana na Tylera Blacketta. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Andre Wisdom z zespołu gospodarzy. Była to 82. minuta starcia.

Mimo że drużyna Derby County nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 88 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie gola wyrównującego strzelił Colin Kazim-Richards. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Cyrus Christie
82′ Andre Wisdom
James Garner  33′
75′ Martyn Waghorn
Anthony Knockaert
64′ Kamil Jóźwiak
Luke Anthony Freeman82′
64′ Graeme Shinnie
Ribeiro Dias Cafu
Jason Knight
Filip Krovinović
 84′ Colin Kazim-Richards
Glenn Murray70′
42′ Kelle Roos
Sammy Ameobi
75′ Patrick Roberts
Jack Colback
64′ Louie Sibley
Samba Sow
Louie Watson
Joe Lolley
64′ Lee Gregory
Lyle James Alfred Taylor70′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Derby County przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Nottinghamu Forest w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.