Derby County - Middlesbrough FC 2-1 (2-1). Liga angielska - 29. kolejka Championship

13 lutego na Pride Park Stadium odbyło się spotkanie 29. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Middlesbrough FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Derby County 2-1.

N. Kebano 38'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Derby County (”Barany”) przebywa na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to jedenastka Middlesbrough FC (”Boro”) zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Middlesbrough FC wygrała aż 13 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Derby County otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Lee Gregory. Asystę zaliczył Lee Buchanan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Derby County w 32. minucie spotkania, gdy Colin Kazim-Richards zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Lee Gregory.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kamilowi Jóźwiakowi z Derby County. Była to 35. minuta starcia.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Neeskens Kebano.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

W 59. minucie za George'a Saville'a wszedł Grant Hall. W tej samej minucie trener ”Boro” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Chuba Akpom, a murawę opuścił Britt Assombalonga.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Anfernee Dijksteel z jedenastki gości. W 65. minucie w drużynie Middlesbrough FC doszło do zmiany. Nathaniel Mendez-Laing wszedł za Duncana Watmore'a. A kibice Derby County nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maksa Birda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Lee Gregory.

W 82. minucie Sam Morsy został zmieniony przez Ashleya Fletchera, a za Neeskensa Kebana wszedł na boisko Marvin Johnson, co miało wzmocnić zespół ”Boro”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Jóźwiaka na Tedena Mengiego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Jasona Knighta, piłkarza gospodarzy. Jedenastce Middlesbrough FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Derby County.

Marc Bola
90′ Jason Paul Knight
Sam Morsy82′
Martyn Waghorn
Neeskens Kebano  38′ 82′
35′ 86′ Kamil Jóźwiak
Duncan Watmore65′
Graeme Shinnie
Jonathan Howson
 32′ Colin Kazim-Richards
George Alan Saville59′
 15′ 74′ Lee Andrew Gregory
Grant Hall59′
86′ Teden Mengi
Djed Spence
Beni Baningime
Marvin Nicholas Johnson82′
74′ Max Bird
Chuba Akpom59′
Patrick Roberts
Ashley Fletcher82′
Louie Sibley
Nathaniel Mendez-Laing65′
Louie Watson

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Derby County, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka ”Boro” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.