Derby County - Huddersfield Town FC 2-0 (1-0). Liga angielska - 32. kolejka Championship

23 lutego na Pride Park Stadium odbył się mecz 32. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Derby County i Huddersfield Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Derby County 2-0.

M. Waghorn 66'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Huddersfield Town (”The Terriers”) zajmowała 18., natomiast zespół Derby County (”Barany”) - 19. miejsce.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Huddersfield Town wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Huddersfield Town próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Derby County w 22. minucie spotkania, gdy Samuel Edmundson zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Nathan Byrne.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Aaron Rowe z zespołu gości. Była to 28. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Baranów”.

Drugą połowę zespół Derby County rozpoczął w zmienionym składzie, za Lee Gregory'ego wszedł Kamil Jóźwiak. Trener Derby County wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martyna Waghorna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Samuel Edmundson. Posunięcie trenera było słuszne. Martyna Waghorna zdobył drugą bramkę w 66. minucie spotkania.

W trakcie przerwy trener Huddersfield Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Keiran Phillips, a murawę opuścił Fraizer Campbell. W 59. minucie żółtą kartkę obejrzał Nathan Byrne z Derby County.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Baranów”, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Martyn Waghorn. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Colin Kazim-Richards.

W 68. minucie Juninho Bacuna został zastąpiony przez Isaaca Mbenzę. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Jadenowi Brownowi, piłkarzowi gości. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jaden Brown z zespołu Huddersfield Town i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 77. minucie.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w drużynie Derby County doszło do zmiany. Louie Watson wszedł za Jasona Knighta. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Ryan Schofield
59′ Nathan Byrne
Demeaco Duhaney
 22′ 46′ Samuel George Alan Edmundson
Lewis O'Brien
90′ Jason Knight
Aaron Rowe28′ 74′
Graeme Shinnie
Alejandro Vallejo Mínguez
46′ Lee Gregory
Richard Stearman
46′ Kamil Jóźwiak
Scott High74′
Patrick Roberts
Alex Pritchard
Louie Sibley
Isaac Mbenza68′
90′ Louie Watson
Keiran Phillips46′
46′  66′ Martyn Waghorn
Sorba Thomas84′

Przewaga zespołu ”The Terriers” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Huddersfield Town w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.