Derby County - AFC Bournemouth 1-0 (1-0). Liga angielska - 25. kolejka Championship

W meczu 25. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Derby County wygrała z Bournemouth 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Pride Park Stadium.

K. Bielik 32'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Derby County (”Barany”) wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedyną bramkę meczu zdobył Krystian Bielik dla jedenastki ”Baranego”. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Derby County.

Drugą połowę drużyna Bournemouth (”The Cherries”) rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adama Smitha wszedł Joshua Kojo. Na drugą połowę zespół ”The Cherries” wyszedł w zmienionym składzie, za Camerona Cartera-Vickersa wszedł Chris Mepham.

W 63. minucie Arnaut Groeneveld został zmieniony przez Sama Surridge'a. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Lewis Cook z jedenastki gości. Była to 71. minuta pojedynku. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Bournemouth doszło do zmiany. Jack Wilshere wszedł za Davida Brooksa.

Chwilę później trener Derby County postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kamila Jóźwiaka wszedł Kornell MacDonald, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Derby County utrzymać prowadzenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Derby County doszło do zmiany. Jayden Mitchell-Lawson wszedł za Jasona Knighta. W drugiej połowie nie padły gole.

Jack Stacey
 32′ Krystian Bielik
Lewis Cook71′
Lee Buchanan
Adam Smith46′
82′ Kamil Jóźwiak
David Brooks78′
Colin Kazim-Richards
Dominic Solanke
90′ Jason Knight
Arnaut Danjuma Groeneveld63′
Bradley Foster-Theniger
Will Dennis
Craig Forsyth
Chris Mepham46′
82′ Kornell MacDonald
Diego Rico Salguero
Max Bird
Dan Gosling
90′ Jayden Mitchell-Lawson
Sam Surridge63′

Przewaga drużyny Bournemouth w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Bournemouth pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna ”The Cherries” w drugiej połowie dokonała czterech zmian.