Crewe Alexandra - Northampton Town 2-1 (0-1). Liga angielska - 17. kolejka League One

W spotkaniu 17. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Crewe Alexandra wygrała z Northampton Town 2-1 (0-1). Mecz na Alexandra Stadium obejrzało 2 000 widzów.

17. kolejka Anglia - League One
2020-12-12 16:00 | Stadion: Mornflake Stadium | Widzów: 2000 | Arbiter: John Busby
R. Holmes 3'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Ricky Holmes. Przy zdobyciu bramki pomagał Sam Hoskins.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Northampton Town: Cianowi Bolgerowi w 15. i Joe Martinowi w 25. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Northampton Town.

Zespół Crewe Alexandra wyrównał wynik meczu. W 53. minucie Owen Dale wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Charlie Kirk.

W 62. minucie Ricky Holmes został zmieniony przez Caleba Chukwuemekę. W tej samej minucie w zespole Northampton Town doszło do zmiany. Ryan Watson wszedł za Nicky'ego Adamsa. W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joe Martin z zespołu Northampton Town i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 25. minucie.

Trener Northampton Town postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Christophera Missilou wszedł Max Dyche, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Na 13 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Northampton Town doszło do zmiany. Bernard Ashley-Seal wszedł za Harry'ego Smitha. Chwilę później trener Crewe Alexandra postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Owena Dale'a. Na boisko wszedł Daniel Powell, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Harry'emu Pickeringowi z zespołu gospodarzy. Była to 83. minuta pojedynku. W 90. minucie w drużynie Crewe Alexandra doszło do zmiany. Luke Murphy wszedł za Toma Lowerego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej czwartej minucie spotkania wynik ustalił Ryan Wintle. Bramka padła po podaniu Harry'ego Pickeringa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Cian Thomas Bolger15′
83′ Harry Pickering
Nicholas Willia Adams62′
90′ Thomas Richard Lowery
Joseph John Martin25′ 69′
Oliver Vincent Finney
Christopher Gaël Missilou72′
 90′ Ryan Wintle
Jack Anthony Charles William Sowerby
 53′ 81′ Owen Dale
Ryan James Watson62′
90′ Luke John Murphy
Bernard Patrick Ashley-Seal77′
81′ Daniel Vendrys Powell
Chigozier Caleb Chukwuemeka62′
Offrande Jolynold Serge Zanzala
Danny Rose

Zespół Crewe Alexandra był w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Crewe Alexandra przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Northampton Town w drugiej połowie dokonał czterech zmian.