Crewe Alexandra FC - Sunderland AFC 0-4 (0-2). Liga angielska - 14. kolejka League One

W meczu 14. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 19 października, jedenastka Crewe Alexandra skompromitowała się z Sunderland AFC 0-4 (0-2). Mecz na Mornflake Stadium obejrzało 5 618 widzów.

14. kolejka Anglia - League One
2021-10-19 20:45 | Stadion: Mornflake Stadium | Widzów: 5618 | Arbiter: Carl Boyeson
L. Dajaku 73'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Crewe Alexandra znajduje się na dole tabeli zajmując 23. miejsce, za to drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Sunderland AFC wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Crewe Alexandra Terell Thomas.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Sunderland AFC, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ross Stewart. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Daniel Neil.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Czarne Koty: Carlowi Winchesterowi w 51. i Dennisowi Cirkinowi w 53. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Czarnych Kotów” w 55. minucie spotkania, gdy Ross Stewart zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Calluma Doyle'a.

W 57. minucie Alex Pritchard został zmieniony przez Leona Dajaku.

Niedługo później Leon Dajaku wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sunderland AFC, strzelając kolejnego gola w 73. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Aiden McGeady.

W 74. minucie w zespole ”Czarnych Kotów” doszło do zmiany. Bailey Wright wszedł za Aidena McGeady'ego. Na kwadrans przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Luke'owi Murphy'emu z Crewe Alexandra. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Carl Winchester51′
25′ (samob.) 72′ Terell Mondasia Thomas
Luke Terry O'Nien
60′ Christopher Michael Long
Aiden Anthony O'Brien
Callum Jeffrey McFadzean
Aiden McGeady74′
75′ Luke John Murphy
Daniel Neil
Mikaël Yann Mathieu Mandron
Alex David Pritchard57′
59′ J'Neil Lloyd-Bennett
Ross Cameron Stewart  32′, 55′
David Richards
Lee Stephen Burge
Rio Adesola Frederick Adebisi
Denver Jay Hume65′
72′ Billy John Sass-Davies
Bailey Colin Wright74′
Oliver Vincent Finney
Ollie Younger
60′ Madger Antonio Gomes Ajú
Stephen Christopher Wearne
59′ Scott Connor Kashket
Leon Dajaku57′  73′
Christopher John Porter
William Harris

Jedenastka Crewe Alexandra miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Crewe Alexandra, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.