Crewe Alexandra FC - Shrewsbury Town FC 3-2 (2-2). Liga angielska - 46. kolejka League One

W pojedynku 46. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 9 maja, jedenastka Crewe Alexandra wygrała ze Shrewsbury Town 3-2 (2-2). Starcie odbyło się na Alexandra Stadium.

D. Udoh 42'

Drużyna Shrewsbury Town przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Crewe Alexandra wygrał aż dziewięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Crewe Alexandra otworzyli wynik. W 10. minucie bramkę zdobył Mikael Mandron. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Charlie Kirk.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crewe Alexandra w 21. minucie spotkania, gdy Mikael Mandron strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Tom Lowery.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Shaun Whalley. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Seana Gossa.

W 39. minucie Donervon Daniels został zastąpiony przez Omara Becklesa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Shrewsbury Town przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Daniel Udoh. Asystę przy golu zanotował Oliver Norburn.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Trener Crewe Alexandra wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Luke'a Murphy'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Callum Ainley. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 66. minucie w zespole Crewe Alexandra doszło do zmiany. Josh Lundstram wszedł za Olivera Lancashire'a.

Niedługo później trener Shrewsbury Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Seana Gossa. Na boisko wszedł David Edwards, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby Chris Porter wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crewe Alexandra, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Shrewsbury Town doszło do zmiany. Tom Bloxham wszedł za Nathanaela Ogbetę.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Matthew Pennington
66′ Olly Lancashire
Aaron Jordan Pierre
39′ Donervon Joseph Daniels
Ethan Reid Ebanks-Landell
Harry Pickering
David Lowell Davis
79′ Thomas Richard Lowery
Joshua James Vela
65′ Callum Thomas Ainley
Sean Goss79′
Ryan Wintle
Nathanael Ogbeta85′
Owen Dale
Oliver Lewis Norburn
 10′, 21′ 80′ Mikaël Yann Mathieu Mandron
Shaun James Whalley  34′
Charlie David Kirk
Dominic Daniel Udoh  42′
David Richards
Jaden Bevan
39′ Omar Jerome Beckles
Donald Love
Anthony Kenneth Evans
Roshaun Omar Stuart Williams
79′ Oliver Vincent Finney
Tom Bloxham85′
66′ Josh Lundstram
Harrison James Chapman
65′ Luke John Murphy
David Edwards79′
80′  81′ Christopher John Porter
Bradley Walker

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Shrewsbury Town w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.