Reklama

Reklama

Crewe Alexandra FC - Oxford United FC 0-6 (0-3). Liga angielska - 41. kolejka League One

W pojedynku 41. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 10 kwietnia, zespół Crewe Alexandra przegrał wysoko z Oxford Utd 0-6 (0-3). Starcie odbyło się na Alexandra Stadium.

W  pojedynku 41. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 10 kwietnia, zespół Crewe Alexandra przegrał wysoko  z Oxford Utd  0-6 (0-3). Starcie odbyło się na Alexandra Stadium.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań drużyna Crewe Alexandra wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Oxford Utd zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Crewe Alexandra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Oxford Utd w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie bramkę zdobył Josh Ruffels. Asystę zaliczył Mark Sykes.

Reklama

Prawie natychmiast James Henry wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oxford Utd, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Brandon Barker.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oxford Utd w 45. minucie spotkania, gdy Elliott Moore strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował James Henry.

Na drugą połowę zespół Crewe Alexandra wyszedł w zmienionym składzie, za Olivera Lancashire'a wszedł Nathan Wood-Gordon. Trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Chris Porter, a murawę opuścił Callum Ainley.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 0-4 podwyższył Brandon Barker.

W 50. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Camerona Brannagana. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. W 53. minucie Owen Dale został zastąpiony przez Stephena Walkera.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Luke Offord, Anthony Evans, a na ich miejsce weszli Donervon Daniels, Charlie Kirk. A kibice Oxford Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sama Winnalla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Matt Taylor. Posunięcie trenera było słuszne. Sama Winnalla zdobył szóstą bramkę w 84. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Oxford Utd w 84. minucie spotkania, gdy Sam Winnall strzelił szóstego gola. Bramka padła po podaniu Daniela Agyeiego.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Omar Beckles z drużyny gospodarzy. Była to 86. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-6.

Arbiter nie ukarał zawodników Oxford Utd żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek drużyna Crewe Alexandra rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Portsmouth FC. Tego samego dnia Shrewsbury Town FC zagra z zespołem Oxford Utd na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL