Crewe Alexandra FC - Lincoln City 2-0 (0-0). Liga angielska - 21. kolejka League One

W meczu 21. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 7 grudnia, zespół Crewe Alexandra wygrał z Lincoln City 2-0 (0-0). Mecz na Mornflake Stadium obejrzało 3 285 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2021-12-07 20:45 | Stadion: Mornflake Stadium | Widzów: 3285 | Arbiter: Declan Bourne
Crewe Alexandra FC
Lincoln City
2
0
M. Mandron 48',52'

Był to pojedynek zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 24. i 18. drużyna League' Onego.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Lincoln City wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Adam Jackson zastąpił Timothy'ego Eyomę.

Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lincoln City i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Lincoln City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lewis Fiorini, a murawę opuścił Jamie Robson. Na drugą połowę zespół Lincoln City wyszedł w zmienionym składzie, za Liama Bridcutta wszedł Lasse Sørensen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crewe Alexandra w 48. minucie spotkania, gdy Mikaël Mandron strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Timothy Eyoma osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 37. minucie.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mikaël Mandron z Crewe Alexandra. W 61. minucie Hakeeb Adelakun został zmieniony przez Dana N'Lundulu, co miało wzmocnić drużynę Lincoln City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Regana Griffithsa na Luke'a Murphy'ego.

Po chwili trener Crewe Alexandra postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Calluma Ainleya wszedł Travis Johnson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Crewe Alexandra utrzymać prowadzenie. W 85. minucie w zespole Crewe Alexandra doszło do zmiany. Scott Robertson wszedł za Olivera Finneya. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Joshua James Griffiths
70′ Callum Thomas Ainley
Liam Robert Bridcutt46′
45′ 70′ Regan Jon Griffiths
Edward James Bishop
85′ Oliver Vincent Finney
Hakeeb Adeola Jerome Adelakun61′
 48′ (k.), 52′ (k.) Mikaël Yann Mathieu Mandron
Christopher Jack Maguire
Ben Knight
Cohen Conrad Bramall
William Jääskeläinen
Sam Long
70′ Travis Joel Gary Johnson
Lasse Sørensen46′
70′ Luke John Murphy
Ramirez Longdon
85′ Scott Robertson
Dan N'Lundulu61′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Lincoln City, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lincoln City wymienił czterech graczy.