Crewe Alexandra FC - Hull City AFC 1-2 (0-0). Liga angielska - 39. kolejka League One

2 kwietnia na Alexandra Stadium odbył się pojedynek 39. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Crewe Alexandra i Hull City. Mecz zakończył się zwycięstwem Hull City 2-1.

M. Wilks 90'

Jedenastka Hull City (”Tygrysy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie kartkę dostał George Honeyman, piłkarz gości. W tej samej minucie Tom Eaves został zastąpiony przez Josha Magennisa.

W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Keane'owi Lewisowi-Potterowi z Hull City.

W tym czasie to zawodnicy Crewe Alexandra otworzyli wynik. W 66. minucie z karnego bramkę zdobył Chris Porter. W 71. minucie Josh Magennis wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Greg Docherty z zespołu gości. Chwilę później trener Crewe Alexandra postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Luke Murphy, a murawę opuścił Callum Ainley. A trener Hull City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniela Crowleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić George Honeyman. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 84. minucie kartką został ukarany Charlie Kirk, zawodnik Crewe Alexandra. W tej samej minucie Chris Porter został zmieniony przez Mikaela Mandrona, co miało wzmocnić drużynę Crewe Alexandra. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Keane'a Lewisa-Pottera na Gavina Whyte'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hull City w 90. minucie spotkania, gdy Mallik Wilks strzelił drugiego gola. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Greg Docherty.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Anthony Evans, Stephen Walker, a na ich miejsce weszli Tom Lowery, Owen Dale. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Callum Roddie Elder
90′ Thomas Richard Lowery
Regan Slater
74′ Callum Thomas Ainley
Mallik Wilks  90′
Ryan Wintle
Keane Lewis-Potter64′ 87′
90′ Owen Dale
Greg Docherty73′
 66′ (k.) 84′ Christopher John Porter
George Honeyman63′ 76′
84′ Charlie David Kirk
Tom Eaves63′
David Richards
George Long
Nathan Wood-Gordon
Josh Emmanuel
90′ Anthony Kenneth Evans
Sean McLoughlin
74′ Luke John Murphy
Daniel Crowley76′
Luke William Offord
Callum Jones
90′ Stephen Walker
Gavin Whyte87′
84′ Mikaël Yann Mathieu Mandron
Josh Brendan David Magennis63′  71′ (k.)

Jedenastka Hull City zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Hull City pokazał trzy.

Drużyna Crewe Alexandra w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.