Crewe Alexandra FC - Fleetwood Town FC 1-1 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka League One

26 grudnia na Alexandra Stadium odbył się pojedynek 20. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Crewe Alexandra i Fleetwood Town. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

W. Burns 49'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Fleetwood Town wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Wes Burns. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Jordanowi Rossiterowi, zawodnikowi gości.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 61. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mikael Mandron. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Niedługo później trener Fleetwood Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Paul Coutts, a murawę opuścił Wes Burns. W tej samej minucie Josh Morris zastąpił Marka Duffy'ego. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Paddemu Maddenowi z zespołu gości.

W 79. minucie w jedenastce Fleetwood Town doszło do zmiany. Harvey Saunders wszedł za Paddego Maddena. A kibice Crewe Alexandra nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Powella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Owen Dale. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Crewe Alexandra doszło do zmiany. Tom Lowery wszedł za Olivera Finneya.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Thomas Edwards
42′ Luke William Offord
Callum Connolly
16′ Omar Jerome Beckles
Charlie Patrick Mulgrew
Harry Pickering
Daniel Kenny Andrew38′
Luke John Murphy
Jordan Bernard Rossiter60′
80′ Oliver Vincent Finney
Wes Burns  49′ 74′
Ryan Wintle
Joshua Francis Morris74′
23′ 80′ Owen Dale
Glenn Whelan
 61′ Mikaël Yann Mathieu Mandron
James Clayton Hill
80′ Thomas Richard Lowery
Ryan Steven Rydel
Christopher John Porter
Paul Alexander Coutts74′
80′ Daniel Vendrys Powell
Mark Duffy74′
Offrande Jolynold Serge Zanzala
Barrie McKay

Harvey Read Saunders79′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Fleetwood Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.