Crewe Alexandra - Accrington Stanley 2-0 (1-0). Liga angielska - 31. kolejka League One

W spotkaniu 31. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Crewe Alexandra zwyciężył z Accrington Stanley 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Alexandra Stadium.

C. Porter 79'

Zespół Accrington Stanley (”Stanley”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu ”Stanley”.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crewe Alexandra w 32. minucie spotkania, gdy Omar Beckles zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Tom Lowery z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Crewe Alexandra.

Drugą połowę zespół ”Stanley” rozpoczął w zmienionym składzie, za Adama Phillipsa wszedł David Morgan. W 50. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Harvey Rodgers osłabiając tym samym drużynę gości.

W 54. minucie Sean McConville został zmieniony przez Tariqa Uwakwego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Marka Hughesa, piłkarza gości.

Zespół ”Stanley” ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 79. minucie wynik ustalił Chris Porter. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tom Lowery.

Trener Accrington Stanley wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonathana Russella. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Séamus Conneely. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Michael Nottingham
 32′ Omar Beckles
Mark Hughes71′
Harry Pickering
Cameron Burgess
45′ Tom Lowery
Colby Bishop
 79′ Chris Porter