Crawley Town FC - Sutton United FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 12. kolejka League Two

W spotkaniu 12. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Crawley Town przegrała z Suttonem United FC 0-1 (0-0). Mecz na The People's Pension Stadium obejrzało 3 572 widzów.

12. kolejka Anglia - League Two
2021-10-16 16:00 | Stadion: The People's Pension Stadium | Widzów: 3572 | Arbiter: Tom Nield
Crawley Town FC
Sutton United FC
0
1
I. Olaofe 84'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Thomasowi Dallisonowi-Lisbonowi z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta pojedynku.

W 62. minucie Donovan Wilson został zmieniony przez Isaaca Olaofe'a. Trener Crawley Town postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Willa Ferry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Ashleya Nadesana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w jedenastce Crawley Town doszło do zmiany. Ludwig Francillette wszedł za Jacka Powella. Po chwili trener Suttonu United FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Richarda Bennetta. Na boisko wszedł Omar Bugiel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 75. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Louisowi Johnowi i Robertowi Milsomowi.

W tej samej minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Crawley Town. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Deana Bouzanisa z Suttonu United FC, a w 83. minucie Ludwiga Francillette'a z drużyny przeciwnej. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Suttonu United FC doszło do zmiany. William Randall-Hurren wszedł za Davida Ajiboyego.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Isaac Olaofe dla zespołu Suttonu United FC. Bramka padła w tej samej minucie. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku kartkę dostał Enzio Boldewijn, zawodnik Suttonu United FC.

Joseph Kizzi
19′ Thomas Albert Dallison-Lisbon
David Ibukun Ajiboye81′
65′ Jack Patrick Powell
Harry Beautyman
65′ Will Ferry
Enzio Boldewijn90′
Jack Stephen Payne
Alistair Oluwashaun Smith
Kwesi Appiah
Donovan Junior Wilson62′
75′ (k.) Thomas Andrew Nichols
Richard Bennett72′
Dion-Curtis Henry
Harry Palmer
65′ 83′ Ludwig Francillette
Omar Khalid Chaaban Bugiel72′
65′ Ashley Kevin Nadesan
Ricky Samuel Korboa

Isaac Olaofe62′  84′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Crawley Town obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Suttonu United FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.