Crawley Town FC - Newport County AFC 1-1 (1-1). Liga angielska - 20. kolejka League Two

26 grudnia na The People's Pension Stadium odbyło się spotkanie 20. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crawley Town i Newport County. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

R. Haynes 5'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Newport County wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Ryan Haynes dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Scott Twine.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jake'owi Hessenthalerowi z Crawley Town. Była to 16. minuta pojedynku.

W 32. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Newport County Mickey Demetriou. W pierwszej minucie doliczonego czasu Nick Townsend został zastąpiony przez Thomasa Kinga.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Crawley Town rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksa Wattersa wszedł Sam Matthews. W 59. minucie czerwoną kartkę obejrzał Tarryn Allarakhia, tym samym zespół gospodarzy musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 62. minucie Tristan Abrahams został zmieniony przez Jamiego Proctora, co miało wzmocnić drużynę Newport County. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ashleya Nadesana na Jake'a Hesketha. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Jake'owi Heskethowi z zespołu gospodarzy. Po chwili trener Newport County postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Padraig Amond, a murawę opuścił Lewis Collins.

W tej samej minucie w drużynie Newport County doszło do zmiany. Robbie Willmott wszedł za Scotta Bennetta. Po chwili trener Crawley Town postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Archie Daviesa wszedł George Francomb, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. W drugiej połowie nie padły bramki.

Nicholas Peter Townsend45′
84′ Archie Daniel Davies
Scot Andrew Bennett74′
16′ Jakob Andrew Hessenthaler
Liam Shephard
59′ Tarryn Allarakhia
Lewis Rhys Collins74′
Thomas Andrew Nichols
Scott Edward Twine
Jack Patrick Powell
Ryan Matthew Haynes  5′
46′ Max James Watters
Joshua Luke Sheehan
63′ Ashley Kevin Nadesan
Tristan Michael Alexander Abrahams62′
Stuart Nelson
Thomas Lloyd King45′
84′ George Francomb
Ashley Thomas Baker
Joseph John McNerney
David Enitan Damilola Longe-King
63′ 68′ Jake Alexander Hesketh
Jamie Martin Devitt
46′ Samuel Lloyd Matthews
Robbie James Willmott74′
Samuel Kenneth Ashford
Pádraig Amond74′
Brian Galach
Jamie Thomas Proctor62′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Newport County żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół Crawley Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.