Crawley Town FC - Harrogate Town FC 2-2 (2-1). Liga angielska - 2. kolejka League Two

W spotkaniu 2. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 21 września, zespół Crawley Town zremisował z Harrogate Town 2-2 (2-1). Mecz na The People's Pension Stadium obejrzało 1 791 widzów.

2. kolejka Anglia - League Two
2021-09-21 20:45 | Stadion: The People's Pension Stadium | Widzów: 1791 | Arbiter: Darren Drysdale
A. Davies 52' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Harrogate Town wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Harrogate Town otworzyli wynik. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Luke Armstrong. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył George Thomson.

W 38. minucie George Francomb został zmieniony przez Archie Daviesa.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 40 minut, jednak drużyna Crawley Town doprowadziła do remisu. Gola strzelił Joel Lynch. Przy strzeleniu gola asystował Thomas Dallison-Lisbon.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crawley Town w 45. minucie spotkania, gdy Samuel Ashford zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Thomas Nichols.

Na drugą połowę zespół Crawley Town wyszedł w zmienionym składzie, za Joela Lyncha wszedł Ashley Nadesan.

W 52. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Crawley Town Archie Davies. W 61. minucie żółtą kartkę dostał Jack Powell, zawodnik gospodarzy.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Ashley Nadesan, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 66. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Connorowi Hallowi z zespołu gości. Niedługo później trener Crawley Town postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Samuela Ashforda wszedł Mark Marshall, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Crawley Town utrzymać remis.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia ukarał żółtą kartką Thomasa Nicholsa, piłkarza Crawley Town. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Mark Thomas Oxley
38′ George Francomb
Ryan Jack Glenn Fallowfield
Thomas Albert Dallison-Lisbon
Rory Alexander McArdle
 42′ 46′ Joel Lynch
Connor Hall66′
Nicholas Tsaroulla
Warren Matthew Burrell
Jakob Andrew Hessenthaler
Joshua Falkingham
61′ Jack Patrick Powell
George Henry Thomson
Will Ferry
Lloyd Kerry
Jack Stephen Payne
Simon Power
 45′ 80′ Samuel Kenneth Ashford
Luke Thomas Armstrong  2′
86′ Thomas Andrew Nichols
Jonathan Jack Muldoon
Alfie Jones
Joseph Cracknell
80′ Mark Marshall
Nathan Sheron
Amrit Bansal-McNulty
William Smith
38′ 52′ (samob.) Archie Daniel Davies
Aaron Lewiss Martin
Khaleel Rafiq Salah-Edine
Danilo Orsi
Kwesi Appiah

46′ 65′ Ashley Kevin Nadesan

Przewaga drużyny Harrogate Town w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Harrogate Town nie skorzystał ze zmian.