Crawley Town FC - Exeter City FC 1-3 (1-0). Liga angielska - 13. kolejka League Two

19 października na The People's Pension Stadium odbyło się spotkanie 13. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crawley Town i Exeter City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Exeter City 3-1. Mecz obejrzało 1 960 widzów.

13. kolejka Anglia - League Two
2021-10-19 20:45 | Stadion: The People's Pension Stadium | Widzów: 1960 | Arbiter: James Oldham
S. Nombe 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków zespół Exeter City wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 22. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ashleyowi Nadesanowi, piłkarzowi Crawley Town.

Tymczasem to zawodnicy Crawley Town otworzyli wynik. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Kwesi Appiah. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Ashleya Nadesana.

Ashley Nadesan z Crawley Town na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 22. minucie. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jakobowi Hessenthalerowi i Nigelowi Atanganie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crawley Town.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie Matthew Jay wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Archie Collins.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 56. minucie spotkania, gdy Nigel Atangana zdobył drugą bramkę. Po chwili trener Crawley Town postanowił wzmocnić formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Nicholasa Tsaroullę. Na boisko wszedł Joel Lynch, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W tej samej minucie za Jakoba Hessenthalera wszedł Will Ferry. W 72. minucie w drużynie Crawley Town doszło do zmiany. Mark Marshall wszedł za George'a Francomba. W tej samej minucie trener Exeter City postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Nigela Atanganę wszedł Sony Dieng, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Exeter City utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Exeter City udało się strzelić gola i wygrać.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Exeter City doszło do zmiany. Pádraig Amond wszedł za Kyle'a Taylora. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Samuelowi Nombe'owi z Exeter City. Była to 83. minuta pojedynku.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Exeter City, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Samuel Nombe. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Cameron Miles Dawson
72′ George Francomb
Pierce Liam Sweeney
Thomas Albert Dallison-Lisbon
Alex Duncan Hartridge
Tony Andrew Craig
George Edward Ray
62′ Nicholas Tsaroulla
Archie Finn Collins
45′ 62′ Jakob Andrew Hessenthaler
Matthew William Jay  54′
22′ 43′ Ashley Kevin Nadesan
Kyle Taylor81′
 31′ Kwesi Appiah
Samuel Tshiayima Nombe  90′ 83′
Dion-Curtis Henry
Scott Peter Andrew Brown
62′ Joel Lynch
Sony Thimotée Dieng72′
72′ Mark Marshall
Jonathan Martin Grounds
Amrit Bansal-McNulty
Joshua Maxwell Coley
62′ Will Ferry
Colin Daniel
Samuel Kenneth Ashford
Pádraig Amond81′

Owura Edwards

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Exeter City w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.