Crawley Town FC - Colchester United FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 30. kolejka League Two

W meczu 30. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 20 lutego, jedenastka Crawley Town wygrała z Colchesterem Utd 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na The People's Pension Stadium.

J. Tilley 90'

Zespół Colchestera Utd przed meczem zajmował 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna Colchestera Utd wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Crawley Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Archie Daviesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Tom Dallison. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 32. minucie Harry Pell został zmieniony przez Brendana Sarponga-Wiredu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Jordanowi Tunnicliffe'owi z Crawley Town. Była to 44. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie Jake Hesketh został zmieniony przez Sama Matthewsa, a za Jordana Maguire'a-Drewa wszedł na boisko James Tilley, co miało wzmocnić zespół Crawley Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kwame'a Poku na Noah Chilversa oraz Aramide'a Oteha na Jevaniego Browna. W samej końcówce meczu w jedenastce Colchestera Utd doszło do zmiany. Michael Folivi wszedł za Calluma Harriotta.

W tej samej minucie w zespole Crawley Town doszło do zmiany. Josh Wright wszedł za Jake'a Hessenthalera. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Brendan Sarpong-Wiredu, zawodnik gości.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił James Tilley dla jedenastki Crawley Town. Bramka padła po podaniu Toma Nicholsa.

Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę Milesowi Welchowi-Hayesowi z drużyny gości.

Miles Welch-Hayes90′
44′ Jordan Tunnicliffe
Omar Sowunmi
Tony Craig
Tom Eastman
6′ Tom Dallison
Tommy Smith
63′ Jordan Maguire-Drew
Harry Pell32′
Jack Powell
Kwame Poku67′
63′ Jake Hesketh
Callum Harriott89′
89′ Jake Hessenthaler
Junior Tchamadeu
6′ Archie Daniel Davies
Jevani Brown67′
63′ Sam Matthews
Noah Chilvers67′
89′ Josh Wright
Brendan Sarpong-Wiredu32′ 90′
63′  90′ James Tilley
Courtney Senior

Michael Kwaku Folivi89′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy.