Crawley Town FC - Cheltenham Town FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 42. kolejka League Two

16 kwietnia na The People's Pension Stadium odbyło się starcie 42. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Crawley Town i Cheltenham Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Crawley Town 1-0.

J. Maguire-Drew 77'

Jedenastka Cheltenham Town bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Crawley Town wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Callumowi Wrightowi z Cheltenham Town. Była to 45. minuta spotkania.

W 68. minucie James Tilley został zmieniony przez Jordana Maguire'a-Drewa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Cheltenham Town doszło do zmiany. Sam Smith wszedł za Alfie Maya.

W tej samej minucie trener Cheltenham Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ellis Chapman, a murawę opuścił Callum Wright.

Jedynego gola meczu strzelił Jordan Maguire-Drew dla zespołu Crawley Town. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki pomógł Tom Nichols.

W 81. minucie boisko opuścili piłkarze Cheltenham Town: Finn Azaz, Indiana Denchev, a na ich miejsce weszli Conor Thomas, Andrew Williams. Chwilę później trener Crawley Town postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sama Matthewsa wszedł Tony Craig, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Crawley Town utrzymać prowadzenie. W 87. minucie arbiter ukarał kartką Toma Nicholsa, zawodnika Crawley Town.

Matt Blair
86′ Sam Matthews
Callum Wright45′ 70′
Jack Powell
Chris Hussey
Jake Hessenthaler
Liam Sercombe
68′ James Tilley
Conor Thomas81′
Ashley Nadesan
Alfie May70′
87′ Tom Nichols
Andrew Williams81′
Stuart Nelson
Scott Flinders
86′ Tony Craig
Lewis Freestone
David Sesay
Finn Azaz81′
68′  77′ Jordan Maguire-Drew
Ellis Chapman70′
Josh Wright
Indiana Denchev Vassilev81′
Davide Rodari
George Lloyd

Sam Smith70′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Cheltenham Town w drugiej połowie dokonała czterech zmian.