Coventry City - Peterborough United 3-0 (0-0). Liga angielska - 9. kolejka Championship

24 września na The Coventry Building Society Arena odbył się mecz 9. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Coventry City i Peterborough United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coventry City 3-0. Na stadionie stawiło się 20 652 widzów.

9. kolejka Anglia - Championship
2021-09-24 20:45 | Stadion: The Coventry Building Society Arena | Widzów: 20652 | Arbiter: Geoff Eltringham
Coventry City FC
Peterborough United FC
3
0
G. Hamer 57'
V. Gyökeres 61',64'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Peterborough United znajduje się na dole tabeli zajmując 22. pozycję, za to jedenastka Coventry City (”Błękitni”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Coventry City wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Coventry City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Peterborough United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Danowi Butlerowi z zespołu gości. Była to 44. minuta starcia.

Na drugą połowę jedenastka Peterborough United wyszła w zmienionym składzie, za Joe Warda wszedł Kwame Poku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Coventry City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Gustavo Hamer.

Zespół Peterborough United ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Viktor Gyökeres. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Todd Kane.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Błękitnych” w 64. minucie spotkania, gdy Viktor Gyökeres zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Martyn Waghorn.

W 65. minucie Jack Taylor zastąpił Conora Coventry'ego. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Peterborough United doszło do zmiany. Harrison Burrows wszedł za Jorge Granta. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Oliver Lewis Norburn
 57′ 80′ Gustavo Hamer
Joe Ward46′
87′ Ian Ethan Maatsen
Siriki Dembélé
Callum O'Hare
Jack Taylor65′
 61′, 64′ 80′ Viktor Einar Gyökeres
Josh Knight
80′ Liam Kelly
Joe Tomlinson
Ben Sheaf
Harrison Burrows73′
Matt Godden
Conor Coventry65′
87′ Jodi Jones
Kwame Afriyie Adubofour Poku46′
80′ Tyler Walker
Samuel Szmodics

Sędzia nie ukarał ”Błękitnych” żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.