Coventry City FC - Rotherham United FC 3-1 (2-0). Liga angielska - 16. kolejka Championship

5 grudnia na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie odbyło się starcie 16. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Coventry City i Rotherhamu United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Coventry City 3-1.

16. kolejka Anglia - Championship
2020-12-05 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: David Webb
D. Barlaser 85'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Coventry City (”Błękitni”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach meczu bramkę zdobył Maxime Biamou. Asystę zanotował Tyler Walker.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coventry City w 12. minucie spotkania, gdy Tyler Walker strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Joe Mattockowi z Rotherhamu United. Była to 16. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Rotherhamu United rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joe Mattocka, Richarda Wooda weszli Daniel Barlaser, Matthew Olosunde. W 52. minucie kartkę obejrzał Matthew Olosunde z zespołu gości.

Kibice Rotherhamu United nie mogli już doczekać się wprowadzenia George'a Hirsta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Freddie Ladapo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola. W 66. minucie Jamie Lindsay zastąpił Kyle'a Vassella. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Angus MacDonald, piłkarz gości.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Rotherhamu United Michael Smith. Po chwili trener Coventry City postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Tylera Walkera. Na boisko wszedł Amadou Bakayoko, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 80. minucie w drużynie Rotherhamu United doszło do zmiany. Florian Jozefzoon wszedł za Michaela Smitha. Na pięć minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Daniel Barlaser. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Joe Mattock16′ 46′
 12′ 78′ Tyler Walker
Ben Wiles
 5′ Maxime Biamou Ngapmou Yoke
Florian Jozefzoon80′
78′ Amadou Bakayoko
Kyle Vassell66′

Sędzia nie ukarał zawodników Coventry City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka Coventry City w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.