Coventry City FC - Norwich City 0-2 (0-2). Liga angielska - 30. kolejka Championship

W spotkaniu 30. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 17 lutego, jedenastka Coventry City przegrała z Norwich City 0-2 (0-2). Mecz odbył się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie.

30. kolejka Anglia - Championship
2021-02-17 20:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Jarred Gillett
E. Buendía 45'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Coventry City (”Błękitni”) znajduje się na dole tabeli zajmując 21. pozycję, za to drużyna Norwich City (”Kanarki”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół ”Kanarki” wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juliena Da Costę z Coventry City, a w 17. minucie Granta Hanleya z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Norwich City w 28. minucie spotkania, gdy Teemu Pukki zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Emiliano Buendía.

Jedenastka ”Błękitnych” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Emiliano Buendía. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Teemu Pukki.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę jedenastka Coventry City wyszła w zmienionym składzie, za Michaela Rosego wszedł Leo Skiri. Trener Coventry City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maxime'a Biamou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jamie Allen.

W 58. minucie Julien Da Costa został zmieniony przez Josha Paska. W 64. minucie w drużynie ”Błękitnych” doszło do zmiany. Viktor Gyökeres wszedł za Tylera Walkera. Chwilę później trener Norwich City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Kieran Dowell, a murawę opuścił Mario Vrančić.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Norwich City: Benowi Gibsonowi w 70. i Toddowi Cantwellowi w 84. minucie.

Tim Krul
46′ Michael Rose
Maximillian James Aarons
Dominic Hyam
Grant Hanley17′
Kyle John McFadzean
Ben Gibson70′
46′ Jamie Allen
Dimitris Giannoulis
4′ 58′ Julien Da Costa
Oliver Skipp90′
Callum O'Hare
Emiliano Buendía  45′ 88′
Gustavo Hamer
Todd Cantwell84′ 87′
78′ Matty James
Kenny McLean
Jordan Shipley
Mario Vrančić69′
64′ Tyler Walker
Teemu Pukki  28′ 90′
Marko Maroši
Daniel Barden
58′ Josh Pask
Xavier Quintillà Guasch
46′ Leo Skiri Østigård
Christoph Zimmermann88′
78′ Liam Kelly
Jakob Lungi Sørensen
46′ Maxime Biamou Ngapmou Yoke
Alexander Banor Tettey90′
64′ Viktor Gyökeres
Adam Uche Idah90′

Zespół Norwich City był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Coventry City zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Coventry City, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.