Coventry City FC - Millwall FC 6-1 (2-0). Liga angielska - 46. kolejka Championship

W meczu 46. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 8 maja, drużyna Coventry City wysoko wygrała z Milwall FC 6-1 (2-0). Pojedynek odbył się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie.

46. kolejka Anglia - Championship
2021-05-08 13:30 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Michael Salisbury
K. McFadzean 54' (samob.)

Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Milwall FC (”Lwy”) wygrała aż dziewięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał Danny McNamara z zespołu gości.

W 12. minucie Fankaty Dabo został zastąpiony przez Josha Ecclesa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Błękitnych” w 16. minucie spotkania, gdy Jordan Shipley zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Calluma O'Hare'a.

W 31. minucie w zespole ”Błękitnych” doszło do zmiany. Jack Burroughs wszedł za Gustava Hamera.

Drużyna Milwall FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Kyle McFadzean. Przy zdobyciu bramki pomagał Matty James.

Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę George'owi Evansowi, zawodnikowi gości.

Na drugą połowę zespół Milwall FC wyszedł w zmienionym składzie, za Billy'ego Mitchella wszedł Shaun Williams. Na drugą połowę drużyna Milwall FC wyszła w zmienionym składzie, za Danny'ego McNamarę wszedł Maikel Kieftenbeld.

Trener ”Lwów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Connora Mahoneya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mason Bennett.

W 54. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Coventry City Kyle McFadzean.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 59. minucie wynik na 3-1 podwyższył Dominic Hyam.

Prawie natychmiast Callum O'Hare wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coventry City, zdobywając kolejną bramkę w 62. minucie spotkania. Asystę zaliczył Jordan Shipley.

Chwilę później trener ”Błękitnych” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Maxime Biamou, a murawę opuścił Viktor Gyökeres. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Tyler Walker, Ben Sheaf, a na ich miejsce weszli Jordan Shipley, Michael Rose.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Błękitnych” w 67. minucie spotkania, gdy Matty James strzelił piątego gola. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ryana Woodsa z Milwall FC, a w 81. minucie Kyle'a McFadzeana z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Błękitnych” w 84. minucie spotkania, gdy Tyler Walker zdobył szóstą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Matty James.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-1.

Bartosz Białkowski
 59′ Dominic Hyam
Mahlon Beresford Baker Romeo
66′ Michael Rose
Jake Cooper
 45′ 54′ (samob.) 81′ Kyle John McFadzean
George Evans45′
12′ Fankaty Dabo
Danny McNamara6′ 46′
 67′ Matty James
Ryan Woods69′ 77′
 62′ Callum O'Hare
Mason Bennett46′
 16′ 66′ Jordan Shipley
Scott Malone
31′ Gustavo Hamer
Billy Mitchell46′
Sam McCallum
Jed Wallace
66′ Viktor Gyökeres
Alex Pearce
31′ Jack Burroughs
Maikel Kieftenbeld46′
12′ Josh Eccles
Connor Mahoney46′
66′ Ben Sheaf
Ben Thompson77′
66′ Maxime Biamou Ngapmou Yoke
Shaun Williams46′
Fabio Tavares
Jón Dadi Bodvarsson
66′  84′ Tyler Walker
Tyler Burey69′

Zawodnicy Coventry City dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.