Coventry City FC - Middlesbrough FC 1-2 (1-1). Liga angielska - 34. kolejka Championship

W meczu 34. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 2 marca, zespół Coventry City przegrał z Middlesbrough FC 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie.

34. kolejka Anglia - Championship
2021-03-02 20:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Graham Scott
G. Saville 87'

Jedenastka Coventry City (”Błękitni”) przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Middlesbrough FC (”Boro”) Anfernee Dijksteel.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Chuba Akpom z Middlesbrough FC. Była to 31. minuta starcia.

Piłkarze Middlesbrough FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie Grant Hall wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Patrick Coleman.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie kartkę otrzymał Patrick Coleman z zespołu gości. W 71. minucie za Liama Kelly'ego wszedł Matty James.

A trener Middlesbrough FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Duncana Watmore'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Neeskens Kebano. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się George Saville.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter pokazał kartkę Kyle'owi McFadzeanowi, zawodnikowi gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Dael Fry
90′ Kyle John McFadzean
Grant Hall  41′
Fankaty Dabo
Djed Spence
Gustavo Hamer
Marcus Tavernier85′
71′ Liam Kelly
Marvin Nicholas Johnson74′
71′ Matty James