Coventry City FC - Luton Town FC 0-0. Liga angielska - 17. kolejka Championship

W spotkaniu 17. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 8 grudnia, drużyna Coventry City zremisowała z Lutonem Town 0-0. Mecz odbył się na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie.

17. kolejka Anglia - Championship
2020-12-08 20:45 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: Andy Woolmer
Coventry City FC
Luton Town FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Coventry City (”Błękitni”) wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 28. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Coventry City i jedną drużynie przeciwnej.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Liam Kelly z drużyny gospodarzy. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Lutonu Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Luke'a Berry'ego. Na boisko wszedł Kiernan Dewsbury-Hall, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie Callum O'Hare zastąpił Jordana Shipleya. W 80. minucie sędzia ukarał kartką Daniela Pottsa, piłkarza Lutonu Town. W 85. minucie Harry Cornick został zmieniony przez Sama Nombe'a, co miało wzmocnić zespół Lutonu Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tylera Walkera na Amadou Bakayoko.

Daniel Potts80′
46′ Liam Kelly
Glen Rea
41′ Gustavo Hamer
Joseff John Morrell
Sam McCallum
Pelly Ruddock Mpanzu
38′ 78′ Callum O'Hare
Luke David Berry28′ 71′
89′ Tyler Walker
Ryan Tunnicliffe
78′ Jordan Shipley
Elliott Lee
89′ Amadou Bakayoko
Samuel Tshiayima Nombe85′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna ”Błękitnych” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.