Coventry City FC - Derby County 1-0 (1-0). Liga angielska - 35. kolejka Championship

6 marca na St Andrew's Trillion Trophy Stadium w Birminghamie odbył się pojedynek 35. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Coventry City i Derby County. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coventry City 1-0.

35. kolejka Anglia - Championship
2021-03-06 16:00 | Stadion: St Andrew's Trillion Trophy Stadium | Arbiter: John Brooks
Coventry City FC
Derby County
1
0
M. Biamou 11'

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 20. i 18. zespół Championship.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Derby County (”Barany”) wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter pokazał kartkę Mattowi Clarke'owi z Derby County.

Jedynego gola meczu strzelił Maxime Biamou dla jedenastki Coventry City (”Błękitni”). Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Callum O'Hare.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Hamera z Coventry City, a w 37. minucie Lee Buchanana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Błękitnych”.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Derby County: Jasonowi Knightowi w 49. i Colinowi Kazimowi-Richardsowi w 57. minucie. W 69. minucie Graeme Shinnie został zmieniony przez Louie Watsona.

Trener ”Baranów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kamila Jóźwiaka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Patrick Roberts. W tej samej minucie w drużynie ”Baranów” doszło do zmiany. Lee Gregory wszedł za Martyna Waghorna. Na murawie, jak to często zdarzało się Coventry City w tym sezonie, pojawił się Josh Pask, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 74. minucie Fankaty'ego Dabo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Samowi McCallumowi, piłkarzowi Coventry City. W drugiej połowie nie padły gole.

Matt Clarke9′
74′ Fankaty Dabo
Lee Buchanan37′
30′ 74′ Gustavo Hamer
Max Bird
Matty James
Patrick Roberts69′
88′ Sam McCallum
Jason Knight49′
Liam Kelly
Graeme Shinnie69′
90′ Callum O'Hare
Martyn Waghorn69′
 11′ Maxime Biamou Ngapmou Yoke
Colin Kazim-Richards57′
Marko Maroši
Emmanuel Okokon Idem
74′ Josh Pask
Samuel George Alan Edmundson
Michael Rose
Craig Forsyth
74′ Jamie Allen
Kornell MacDonald
90′ Ben Sheaf