Colchester Utd - Southend United 2-0 (2-0). Liga angielska - 43. kolejka League Two

W starciu 43. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 20 kwietnia, drużyna Colchestera Utd wygrała z Southend United 2-0 (2-0). Mecz odbył się na JobServe Community Stadium.

H. Pell 37'

Drużyny zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Colchestera Utd zajmowała 22., natomiast zespół Southend United - 23. miejsce.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Southend United.

Od pierwszych minut drużyna Colchestera Utd zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Southend United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Michael Folivi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Colchestera Utd, zdobywając bramkę w 30. minucie spotkania.

Drużyna Southend United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Harry Pell. Asystę zanotował Tommy Smith.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Trener Southend United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Kyle Taylor, a murawę opuścił Brandon Goodship. Na drugą połowę drużyna Southend United wyszła w zmienionym składzie, za Louisa Walsha wszedł Greg Halford.

W 49. minucie żółtą kartkę dostał Callum Harriott, zawodnik gospodarzy. W 54. minucie Michael Folivi zastąpił Jevaniego Browna. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Southend United doszło do zmiany. Terrell Egbri wszedł za Recca Hacketta-Fairchilda.

W 69. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jason Demetriou osłabiając tym samym drużynę Southend United. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Jason Demetriou69′
 37′ Harry Pell
Louis Walsh46′
49′ Callum Kyle Harriott
Recco Hackett-Fairchild66′
Brendan Sarpong-Wiredu
Nathan Ferguson
Frank Nouble
Ricky Holmes83′
 30′ 54′ Michael Kwaku Folivi
Brandon Goodship46′
Dean Gerken
Harry Seaden
Omar Sowunmi
Tyler Cordner73′ 90′
54′ Jevani Brown