Colchester Utd - Harrogate Town 1-0 (0-0). Liga angielska - 12. kolejka League Two

16 października na JobServe Community Stadium odbyło się starcie 12. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Colchestera Utd i Harrogate Town. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Colchestera Utd 1-0. Na stadionie stawiło się 2 439 widzów.

12. kolejka Anglia - League Two
2021-10-16 16:00 | Stadion: JobServe Community Stadium | Widzów: 2439 | Arbiter: Tom Reeves
Colchester United FC
Harrogate Town FC
1
0
S. Jasper 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Colchestera Utd plącze się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Harrogate Town zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Connorowi Hallowi z Harrogate Town. Była to 37. minuta meczu.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luke'a Chambersa z Colchestera Utd, a w 60. minucie George'a Thomsona z drużyny przeciwnej. Kibice Harrogate Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lloyda Kerry'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić George Thomson.

Trener Colchestera Utd postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Noah Chilversa i na pole gry wprowadził napastnika Sylvestera Jaspera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 83. minucie za Franka Nouble'a wszedł Samson Tovide.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie bramkę zdobył Sylvester Jasper. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Brendan Sarpong-Wiredu.

Mark Thomas Oxley
90′ Junior Tchamadeu
Ryan Jack Glenn Fallowfield
57′ Luke Chambers
George Henry Thomson60′ 62′
63′ Noah Christopher Chilvers
Jack Tyler Diamond
Cole Skuse
Alexander Antony Pattison
Frederick David Sears
Luke Thomas Armstrong90′
83′ Frank Herman Nouble
Jonathan Jack Muldoon
Jake Turner
Joseph Cracknell
Cameron Terry Coxe
Nathan Sheron
90′ Thomas Jefferson Smith
Lloyd Kerry62′
Armando Dobra
Simon Power
Gene Kennedy
Aaron Lewiss Martin90′
83′ Samson Tovide
Danilo Orsi90′
63′  88′ Sylvester Jasper

Jedenastka Harrogate Town miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Colchestera Utd, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.