Colchester United FC - Exeter City FC 1-2 (0-1). Liga angielska - 31. kolejka League Two

W spotkaniu 31. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Colchestera Utd przegrał z Exeter City 1-2 (0-1). Mecz odbył się na JobServe Community Stadium.

B. Seymour 64'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Colchestera Utd plącze się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Exeter City zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Colchestera Utd wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tom Parkes z Exeter City. Była to ósma minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Exeter City w 27. minucie spotkania, gdy Robbie Willmott zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Josha Keya.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Exeter City.

Na drugą połowę zespół Colchestera Utd wyszedł w zmienionym składzie, za Michaela Foliviego, Calluma Harriotta weszli Aramide Oteh, Jevani Brown.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Exeter City, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Ben Seymour. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Josh Key.

Zawodnicy Colchestera Utd szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie gola kontaktowego strzelił Aramide Oteh. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Noah Chilvers.

Kibice Colchestera Utd nie mogli już doczekać się wprowadzenia Courtneya Seniora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Brendan Sarpong-Wiredu. Niedługo później trener Exeter City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Nigel Atangana, a murawę opuścił Matt Jay. W tej samej minucie w jedenastce Exeter City doszło do zmiany. Jake Caprice wszedł za Josha Keya.

W 78. minucie Robbie Willmott został zastąpiony przez Jacka Sparkesa. W tej samej minucie Noah Chilvers został zmieniony przez Kwame'a Poku, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania za Aramide'a Oteha wszedł na boisko Harvey Sayer, co miało wzmocnić drużynę Colchestera Utd. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joela Randalla na Aleksa Fishera. W 81. minucie kartkę otrzymał Lewis Page z jedenastki gości.

Zespołowi Colchestera Utd zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Exeter City.

Jake Taylor
46′ Callum Harriott
Robbie Willmott  27′ 78′
46′ Michael Kwaku Folivi
Archie Collins
72′ Brendan Sarpong-Wiredu
Joel Randall85′
78′ Noah Chilvers
Matt Jay77′
Frank Nouble
Ben Seymour  64′
Shamal George
Harry Lee
90′ Harvey Sayer
Jake Caprice77′
Omar Sowunmi
Rory McArdle
46′ Jevani Brown
Nigel Atangana77′
78′ Kwame Poku
Harry Kite
72′ Courtney Senior
Jack Sparkes78′
46′  66′ 90′ Aramide Oteh
Alex Fisher85′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Exeter City pokazał dwie żółte.

Zespół Colchestera Utd w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.