Cheltenham Town - Oldham AFC 2-0 (0-0). Liga angielska - 26. kolejka League Two

W starciu 26. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Cheltenham Town wygrał z Oldham AFC 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Jonny-Rocks Stadium.

A. May 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Oldham AFC wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 54. minucie spotkania, gdy Andrew Williams strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował William Boyle.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Alfie May z zespołu gospodarzy. Była to 62. minuta pojedynku. W następstwie utraty gola trener Oldham AFC postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Brice'a Ntambwego i na pole gry wprowadził napastnika Bobby'ego Granta, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 70. minucie w zespole Oldham AFC doszło do zmiany. Andrea Badan wszedł za Kyle'a Jamesona.

W 75. minucie Davis Keillor-Dunn został zastąpiony przez Alfie McCalmonta.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alfie May wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cheltenham Town, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Conora Thomasa.

Chwilę później trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Alfie Maya. Na boisko wszedł George Lloyd, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W doliczonym czasie gry w drużynie Cheltenham Town doszło do zmiany. Alex Addai wszedł za Andrew Williamsa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Brice Ntambwe64′
 83′ 62′ 85′ Alfie Ben May
Conor Michael McAleny
 54′ 90′ Andrew David Williams
Thomas Philip Hamer
90′ Alexander Sena Kudjoe Addai
Carl Liam Piergianni
Callum Ebanks
Alfie John McCalmont75′
85′ George Robert Lawrence Lloyd
Robert Grant64′

Jedenastka Cheltenham Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Cheltenham Town przyznał jedną żółtą.

Drużyna Cheltenham Town w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.