Cheltenham Town FC - Tranmere Rovers FC 4-0 (3-0). Liga angielska - 39. kolejka League Two

2 kwietnia na Jonny-Rocks Stadium odbył się pojedynek 39. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Tranmere Rovers. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cheltenham Town 4-0.

C. Wright 57'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Cheltenham Town zajmowała drugą, natomiast zespół Tranmere Rovers - trzecią pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cheltenham Town w czwartej minucie spotkania, gdy Conor Thomas strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Cheltenham Town, zdobywając kolejną bramkę. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się William Boyle. Przy zdobyciu bramki pomógł Callum Wright.

W 26. minucie Conor Thomas został zastąpiony przez Ellisa Chapmana. W 35. minucie sędzia ukarał kartką Liama Sercombe'a, zawodnika Cheltenham Town.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alfie May wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cheltenham Town, strzelając kolejnego gola w 42. minucie meczu. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Liam Sercombe.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lee O'Connor z drużyny gości.

Trener Tranmere Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł David Nugent, a murawę opuścił Kieron Morris. Na drugą połowę jedenastka Tranmere Rovers wyszła w zmienionym składzie, za Lee O'Connora wszedł Danny Lloyd.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Samowi Smithowi z Cheltenham Town. Była to 52. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 57. minucie spotkania, gdy Callum Wright strzelił czwartego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Tranmere Rovers doszło do zmiany. Liam Ridehalgh wszedł za George'a Raya.

A kibice Cheltenham Town nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andrew Williamsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Sam Smith. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Otis Jan Mohammed Khan
 14′ William Sam Douglas Boyle
Peter Michael Clarke
Ben Peter Anthony Tozer
George Edward Ray68′
83′ Matthew James Blair
Calum Ross MacDonald
 57′ 82′ Callum Wright
Lee Patrick O'Connor45′ 46′
Christopher Ian Hussey
Kieron Morris46′
35′ Liam Michael Sercombe
Paul James Lewis
 4′ 26′ Conor Thomas
Jay Spearing
52′ 76′ Samuel Toby Smith
Liam Michael Feeney79′
 42′ 76′ Alfie Ben May
Kaiyne River Woolery
Scott Liam Flinders
Ben Jones
83′ Charles Jordan Clark Raglan
Sidney Raymond Kenneth Nelson
82′ Finn Isaac Azaz
Liam Mark Ridehalgh68′
26′ Ellis Darren Chapman
Alistair Crawford79′
76′ Indiana Denchev Vassilev
Nya Jerome Kirby
George Robert Lawrence Lloyd
Daniel James Lloyd-McGoldrick46′
76′ Andrew David Williams
David Nugent46′

Przewaga jedenastki Tranmere Rovers w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Cheltenham Town obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Cheltenham Town dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.