Cheltenham Town FC - Stevenage FC 1-1 (1-0). Liga angielska - 20. kolejka League Two

W starciu 20. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 26 grudnia, zespół Cheltenham Town zremisował ze Stevenage FC 1-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Jonny-Rocks Stadium.

J. Aitchison 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Cheltenham Town wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Cheltenham Town nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Liam Sercombe.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cheltenham Town.

W 58. minucie za Romaina Vincelota wszedł Jack Aitchison. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Terence Vancooten z zespołu gości. Była to 61. minuta starcia.

Niedługo później trener Cheltenham Town postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Finna Azaza. Na boisko wszedł Ellis Chapman, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Cheltenham Town doszło do zmiany. George Lloyd wszedł za Andrew Williamsa. Trener Stevenage FC postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Elliotta Lista i na pole gry wprowadził napastnika Aramide'a Oteha, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zawodnicy Stevenage FC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 80. minucie gola wyrównującego strzelił Jack Aitchison. Sytuację bramkową stworzył Jack Smith.

W 86. minucie w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Reuben Reid wszedł za Alfie Maya. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Luis Theo Fernandez
 28′ Liam Michael Sercombe
Jack Justin Smith
69′ Finn Isaac Azaz
Romain Vincelot58′
Christopher Ian Hussey
Elliott Ricardo Wignal List76′
Christopher Clements
Arthur James Read
86′ Alfie Ben May
Daniel James Newton
75′ Andrew David Williams
Jack Aitchison58′  80′
69′ Ellis Darren Chapman
Marcus Dinanga Nyamabu
75′ George Robert Lawrence Lloyd
Tyrone Kallum Marsh
86′ Reuben James Reid
Aramide Oteh76′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Stevenage FC pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Cheltenham Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.