Cheltenham Town FC - Southend United FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 33. kolejka League Two

2 marca na Jonny-Rocks Stadium odbyło się starcie 33. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Southend United. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cheltenham Town 1-0.

C. Thomas 53'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Southend United plącze się na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to jedenastka Cheltenham Town zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków drużyna Southend United wygrała dziewięć razy i zanotowała tyle samo porażek oraz trzy remisy.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla Cheltenham Town zdobył z karnego Conor Thomas w 53. minucie. W 60. minucie Emile Acquah zastąpił Recca Hacketta-Fairchilda.

W następstwie utraty gola trener Southend United postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jasona Demetriou i na pole gry wprowadził napastnika Simeona Akinolę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Southend United doszło do zmiany. Nathan Ferguson wszedł za Ricky'ego Holmesa. Niedługo później trener Cheltenham Town postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Andrew Williams, a murawę opuścił Alfie May.

W 76. minucie Callum Wright został zmieniony przez Liama Sercombe'a, co miało wzmocnić jedenastkę Cheltenham Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Grega Halforda na Kyle'a Taylora oraz Ashleya Nathaniela-George'a na Brandona Goodshipa.

Tom Clifford
76′ Callum Wright
Jason Demetriou60′
Finn Azaz
Ashley Nathaniel-George84′
Chris Hussey
Greg Halford79′
 53′ (k.) Conor Thomas
Ricky Holmes61′
Sam Smith
Timothee Dieng
75′ Alfie May
Simeon Akinola60′
76′ Liam Sercombe
Brandon Goodship84′
75′ Andrew Williams
Recco Hackett-Fairchild60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Cheltenham Town w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.