Cheltenham Town FC - Leyton Orient 1-0 (1-0). Liga angielska - 41. kolejka League Two

10 kwietnia na Jonny-Rocks Stadium odbył się mecz 41. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Leyton Orient. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cheltenham Town 1-0.

10 kwietnia  na Jonny-Rocks Stadium odbył się mecz  41. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town  i Leyton Orient. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cheltenham Town 1-0.

Zespół Cheltenham Town bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Drużyna Cheltenham Town wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Conora Thomasa z Cheltenham Town, a w 30. minucie Lawrence Vigourouksa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cheltenham Town w 31. minucie spotkania, gdy Conor Thomas zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cheltenham Town.

Trener Leyton Orient postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił obrońcę Joe Widdowsona i na pole gry wprowadził napastnika Tristana Abrahamsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Jamiemu Turleyowi z Leyton Orient. Była to 60. minuta spotkania.

Niedługo później trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Andrew Williamsa. Na boisko wszedł Sam Smith, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie Craig Clay zastąpił Nicholasa Freemana. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Cheltenham Town dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Cheltenham Town w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższy wtorek zespół Leyton Orient rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Harrogate Town FC. Natomiast 17 kwietnia Crawley Town FC będzie gościć drużynę Cheltenham Town.