Cheltenham Town - Colchester Utd 1-0 (0-0). Liga angielska - 44. kolejka League Two

24 kwietnia na Jonny-Rocks Stadium odbyło się starcie 44. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Colchestera Utd. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cheltenham Town 1-0.

C. Thomas 82'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Colchestera Utd znajduje się na dole tabeli zajmując 21. miejsce, za to drużyna Cheltenham Town zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów drużyna Cheltenham Town wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Cheltenham Town zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Colchestera Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sean Longa z Cheltenham Town, a w 40. minucie Harry'ego Pella z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie Michael Folivi zastąpił Aramide'a Oteha. Chwilę później trener Cheltenham Town postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Sama Smitha. Na boisko wszedł Andrew Williams, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 130 ataków oddał tylko 12 celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 82. minucie wynik ustalił Conor Thomas.

Chwilę później trener Colchestera Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Ben Stevenson, a murawę opuścił Brendan Sarpong-Wiredu. W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Matta Blaira z Cheltenham Town, a w 89. minucie Tommy'ego Smitha z drużyny przeciwnej.

Miles Winfield Welch-Hayes
20′ Sean Martin Long
Thomas Michael Eastman
Ben Peter Anthony Tozer
Thomas Jefferson Smith89′
86′ Matthew James Blair
Ryan Clampin
 82′ Conor Thomas
Noah Christopher Chilvers
Christopher Ian Hussey
Harry David Balraj Pell40′
Liam Michael Sercombe
Callum Kyle Harriott
76′ Finn Isaac Azaz
Brendan Nana Sarpong-Wiredu83′
64′ Samuel Toby Smith
Frank Herman Nouble
64′ George Robert Lawrence Lloyd
Thomas William Cavendish Lapslie
76′ Callum Wright
Ben Edward Stevenson83′
64′ Alfie Ben May
Joshua Bohui
64′ Andrew David Williams
Aramide Oteh63′

Jedenastka Cheltenham Town zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna Cheltenham Town w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.