Cheltenham Town - Cambridge United 0-5 (0-1). Liga angielska - 21. kolejka League One

7 grudnia na Jonny-Rocks Stadium odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Cheltenham Town i Cambridge United. Mecz zakończył się zwycięstwem Cambridge United 5-0. Na stadionie stawiło się 2 762 widzów.

21. kolejka Anglia - League One
2021-12-07 20:45 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 2762 | Arbiter: Chris Pollard
J. Ironside 63',73',88'

Od pierwszych minut zespół Cambridge United zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Cheltenham Town była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cheltenham Town: Lewisowi Freestone'owi w 28. i Callumowi Wrightowi w 31. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Samuel Smith wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cambridge United, strzelając gola w 37. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Shilow Tracey.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Samuel Smith z Cambridge United. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cambridge United.

Na drugą połowę jedenastka Cambridge United wyszła w zmienionym składzie, za Shilowa Traceya wszedł James Brophy.

W 52. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cheltenham Town Matthew Pollock.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Ironside. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Samuel Smith.

W 64. minucie Lewis Freestone został zmieniony przez Kyle'a Vassella. W tej samej minucie w drużynie Cheltenham Town doszło do zmiany. Kyle Joseph wszedł za Calluma Wrighta.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Joe Ironside z Cambridge United. Asystę przy golu zanotował Adam May.

Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Cheltenham Town doszło do zmiany. Charles Raglan wszedł za Daniela Crowleya. A trener Cambridge United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Harveya Knibbsa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Samuel Smith. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 82. minucie w jedenastce Cambridge United doszło do zmiany. Jack Lankester wszedł za Jensena Weira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cambridge United w 88. minucie spotkania, gdy Joe Ironside zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Jamesa Brophy'ego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-5.

George Benjamin Williams
28′ 64′ Lewis Jay Freestone
Jubril Okedina
52′ (samob.) Matthew Pollock
Shilow Ethan Tracey46′
31′ 64′ Callum Wright
Paul Andrew Digby
Alfie Ben May
Adam John May
77′ Daniel Crowley
James Robert Brophy46′
77′ Charles Jordan Clark Raglan
Jack Richard Lankester82′
64′ Kyle Joseph
Ben Worman
64′ Kyle Vassell
Harvey Andrew Knibbs77′
Andrew David Williams

Zawodnicy Cheltenham Town dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.