Cheltenham Town - Accrington Stanley 1-0 (0-0). Liga angielska - 13. kolejka League One

W meczu 13. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 16 października, zespół Cheltenham Town wygrał z Accrington Stanley 1-0 (0-0). Mecz na Jonny-Rocks Stadium obejrzało 3 437 widzów.

13. kolejka Anglia - League One
2021-10-16 16:00 | Stadion: Jonny-Rocks Stadium | Widzów: 3437 | Arbiter: James Oldham
Cheltenham Town FC
Accrington Stanley FC
1
0
K. Vassell 79'

Drużyna Cheltenham Town przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy coś zaczęło się dziać na boisku. W drugiej minucie doliczonego czasu Taylor Perry został zmieniony przez Ellisa Chapmana.

W 71. minucie sędzia ukarał kartką Yeboaha Amankwaha, piłkarza Accrington Stanley (”Stanley”). W 72. minucie Alfie May został zmieniony przez Kyle'a Josepha, co miało wzmocnić zespół Cheltenham Town. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seana McConville'a na Johna O'Sullivana.

Jedyną bramkę meczu dla Cheltenham Town zdobył Kyle Vassell w 79. minucie. Chwilę później trener Cheltenham Town postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Crowleya wszedł Dylan Barkers, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cheltenham Town utrzymać prowadzenie.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Williamowi Boyle'owi z Cheltenham Town. W następstwie utraty bramki trener ”Stanley” postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Davida Morgana i na pole gry wprowadził napastnika Jovana Malcolma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 87. minucie w jedenastce Accrington Stanley doszło do zmiany. Tommy Leigh wszedł za Harry'ego Pella.

W samej końcówce spotkania kartką został ukarany Matthew Blair, zawodnik gospodarzy.

Ross James Sykes
85′ William Sam Douglas Boyle
Yeboah Amankwah71′
Matthew Pollock
Michael Jermain Nottingham
89′ Matthew James Blair
Séamus Joseph Conneely
45′ Taylor Perry
Sean Joseph McConville74′
81′ Daniel Crowley
Ethan Hamilton
Christopher Ian Hussey
David Morgan86′
Conor Thomas
Matthew David Butcher
 79′ Kyle Vassell
Harry David Balraj Pell87′
72′ Alfie Ben May
Colby David Bishop
Owen Rhys Evans
James Harrington Trafford
81′ Dylan Barkers
Sam Sherring
Lewis Jay Freestone
Tommy Leigh87′
45′ Ellis Darren Chapman
Jack Nolan
72′ Kyle Joseph
John Anthony James O'Sullivan74′
Christian Norton
Jovan Malcolm86′
Andrew David Williams
Lewis David Mansell

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Cheltenham Town dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.