Charlton Athletic - Peterborough United 0-1 (0-1). Liga angielska - 44. kolejka League One

W pojedynku 44. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 24 kwietnia, zespół Charltonu Athletic przegrał z Peterborough United 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na The Valley w Londynie.

J. Clarke-Harris 9'

Był to mecz drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą szósta i druga jedenastka League' Onego.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów zespół Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Jonson Clarke-Harris dla jedenastki Peterborough United. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Samuela Szmodicsa.

Kibice ”The Addicks” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Albiego Morgana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Diallang Jaiyesimi. W 32. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nathanowi Thompsonowi z drużyny gości. Była to 45. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Peterborough United.

W 55. minucie kartkę dostał Alex Gilbey z ”The Addicks”. Niedługo później trener Peterborough United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Ethana Hamiltona. Na boisko wszedł Louis Reed, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie za Nathana Thompsona wszedł Niall Mason. W drugiej połowie nie padły gole.

Nathan Thompson45′ 72′
83′ Ryan Stuart Clayton Inniss
Frankie Kent
Jason Daniel Pearce
Mark Beevers
Ben Purrington
Dan Butler
55′ 77′ Alexander Scott Gilbey
Ethan Hamilton68′
Jake Dane Forster-Caskey
Joe Ward
Benjamin Watson
Siriki Dembélé87′
24′ Diallang Jaiyesimi
Jack Taylor
32′ (k.) Jayden Connor Stockley
Samuel Szmodics
Liam Alan Millar
Jonson Clarke-Harris  9′
Ashley Maynard-Brewer
Dániel Gyollai
83′ Akinlolu Richard Olamide Famewo
Niall Mason72′
Chris Gunter
Harrison Burrows87′
77′ Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
Louis Samuel Reed68′
24′ 84′ Albie Robert Morgan
Mohamed Mamoun Eisa
Darren Antony Pratley
Ricky-Jade Jones
84′ Conor Washington
Idris Kanu

Przewaga zespołu Charltonu Athletic w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna ”The Addicks” wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.