Charlton Athletic FC - Blackpool FC 0-3 (0-2). Liga angielska - 32. kolejka League One

W starciu 32. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 27 lutego, drużyna Charltonu Athletic przegrała z Blackpool FC 0-3 (0-2). Pojedynek odbył się na The Valley w Londynie.

M. Virtue-Thick 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Blackpool FC (”Mandarynki”) wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Blackpool FC w 10. minucie spotkania, gdy Jerry Yates zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 28. minucie żółtą kartkę dostał Abdulyussuf Oshilaja, zawodnik gospodarzy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół ”Mandarynek”, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie wynik na 0-2 podwyższył Matthew Virtue-Thick. Przy zdobyciu bramki asystował Ellis Simms.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Darren Pratley z Charltonu Athletic.

Na drugą połowę drużyna Charltonu Athletic wyszła w zmienionym składzie, za Bena Purringtona, Diallanga Jaiyesimiego weszli Ian Maatsen, Matthew Smith. Trener ”The Addicks” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Chukwuemeka Aneke, a murawę opuścił Conor Washington.

Na drugą połowę zespół Charltonu Athletic wyszedł w zmienionym składzie, za Liama Millara wszedł Ben Watson. W 48. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Darren Pratley z zespołu ”The Addicks” i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 42. minucie.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jerry Yates z Blackpool FC. W 55. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andrewowi Shinniemu, zawodnikowi ”The Addicks”.

Na murawie, jak to często zdarzało się Blackpool FC w tym sezonie, pojawił się Demetri Mitchell, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Sullaya Kaikaiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 63. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Jerry'emu Yatesowi z drużyny gości. W 68. minucie Jerry Yates został zmieniony przez Elliota Embletona.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Akin Famewo, piłkarz gospodarzy. W 82. minucie w zespole Charltonu Athletic doszło do zmiany. Ronnie Schwartz wszedł za Jaydena Stockleya. Na pięć minut przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Chukwuemeka Aneke osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Blackpool FC: Nathan Shaw, Ethan Robson, a na ich miejsce weszli Ellis Simms, Grant Ward. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jordan Lawrence-Gabriel
28′ Abdulyussuf Adedeji Adeniyi Oshilaja
Daniel George Ballard
79′ Akin Famewo
Jordan Thorniley
46′ Ben Purrington
Luke Garbutt
46′ Diallang Jaiyesimi
Matthew Virtue-Thick  37′
46′ Liam Alan Millar
Grant Ward85′
42′ 48′ Darren Pratley
Sullay Kaikai62′
55′ Andrew Shinnie
Kevin Linford Stewart
46′ Conor Washington
Ellis Simms85′
82′ Jayden Stockley
Jerry Yates  10′ (k.), 52′ (k.) 63′ 68′
Nathan Harness
Stuart Moore
46′ Ian Maatsen
Demetri Mitchell62′
Jason Pearce
Oliver Turton
46′ Matthew Smith
Kenneth Dougall
46′ 85′ Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
Elliot Embleton68′
46′ Ben Watson
Ethan Robson85′
82′ Ronnie Schwartz Nielsen
Nathan Shaw85′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i dwie czerwone zawodnikom Charltonu Athletic, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Charltonu Athletic w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.