Charlton Athletic - Accrington Stanley 2-3 (1-1). Liga angielska - 14. kolejka League One

W meczu 14. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 19 października, zespół Charltonu Athletic przegrał z Accrington Stanley 2-3 (1-1). Mecz na The Valley w Londynie obejrzało 11 813 widzów.

14. kolejka Anglia - League One
2021-10-19 20:45 | Stadion: The Valley | Widzów: 11813 | Arbiter: Samuel Allison
E. Hamilton 66'

Jedenastka Charltonu Athletic (”The Addicks”) przed meczem zajmowała 22. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Accrington Stanley (”Stanley”) otworzyli wynik. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Harry Pell.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Charlton Athletic: Pape'owi Souare'owi w 26. i Albiemu Morganowi w 29. minucie.

W 31. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Accrington Stanley David Morgan. W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Seanowi Clare'owi, zawodnikowi gospodarzy.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ”Stanley” w 57. minucie spotkania, gdy Harry Pell strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Sean McConville.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 66. minucie wynik na 1-3 podwyższył Ethan Hamilton. Asystę przy bramce zanotował Harry Pell.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Chris Gunter z zespołu gospodarzy. W 73. minucie za Seana Clare'a wszedł Conor Washington. W tej samej minucie w drużynie Charltonu Athletic doszło do zmiany. Joshua Davison wszedł za Coreya Blacketta-Taylora.

Zawodnicy Charltonu Athletic odpowiedzieli strzeleniem gola. W 78. minucie wynik ustalił Jayden Stockley.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom ”Stanley”. Trener Charltonu Athletic postanowił zagrać agresywniej. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia zmienił obrońcę Pape'a Souare'a i na pole gry wprowadził napastnika Diallanga Jaiyesimiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Zespołowi Charltonu Athletic zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Accrington Stanley.

Toby Savin
69′ Chris Gunter
Yeboah Amankwah
Samuel Mark Lavelle
Sam Sherring89′
Akinlolu Richard Olamide Famewo
Michael Jermain Nottingham
26′ 90′ Pape N'Diaye Souare
Séamus Joseph Conneely90′
34′ 73′ Sean James Kewku Clare
Ethan Hamilton  66′
Alexander Scott Gilbey
Harry David Balraj Pell  9′, 57′
29′ Albie Robert Morgan
Matthew David Butcher
73′ Corey Josiah Paul Blackett-Taylor
Sean Joseph McConville
 78′ Jayden Connor Stockley
Jack Nolan
73′ Joshua Michael Blainey Davison
John Anthony James O'Sullivan
90′ Diallang Jaiyesimi
Jovan Malcolm
73′ Conor Washington
Lewis David Mansell

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Accrington Stanley przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół ”Stanley” nie skorzystał ze zmian.