Charlton Athletic - Accrington Stanley 0-2 (0-1). Liga angielska - 23. kolejka League One

W starciu 23. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 8 stycznia, drużyna Charltonu Athletic przegrała z Accrington Stanley 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na The Valley w Londynie.

C. Bishop 36',67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Charltonu Athletic (”The Addicks”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Accrington Stanley (”Stanley”) w 36. minucie spotkania, gdy Colby Bishop zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Accrington Stanley.

Drugą połowę drużyna ”The Addicks” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Conora Washingtona wszedł Chukwuemeka Aneke. W 52. minucie kartkę obejrzał Albie Morgan z Charltonu Athletic.

W 63. minucie Liam Millar zastąpił Marcusa Maddisona. Trener ”The Addicks” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonnego Williamsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Albie Morgan. W 66. minucie w zespole Accrington Stanley doszło do zmiany. Ryan Cassidy wszedł za Harveya Rodgersa.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Accrington Stanley, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Colby Bishop po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2. Przy strzeleniu gola pomógł Joe Pritchard.

W 78. minucie Paul Smyth został zmieniony przez Ronnie Schwartza, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku za Marcusa Maddisona wszedł na boisko Ben Purrington, co miało wzmocnić zespół ”The Addicks”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Seana McConville'a na Gary'ego Robertsa. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joe Pritcharda z Accrington Stanley, a w 85. minucie Iana Maatsena z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Mark Hughes
85′ Ian Maatsen
Matt Butcher
52′ 63′ Albie Morgan
Harvey Rodgers66′
Alex Gilbey
Sean McConville83′
Jake Forster-Caskey
Joe Cameron Pritchard83′
78′ Paul Smyth
Séamus Conneely
46′ Conor Washington
Dion Charles
63′ Liam Alan Millar
Colby Bishop  36′, 67′
Ashley Maynard-Brewer
Toby Savin
Adam Matthews
Ben Barclay
90′ Ben Purrington
Stephen Sama
46′ Chukwuemeka Ademola Amachi Aneke
Gary Roberts83′
63′ 90′ Marcus Maddison
Jonathan Russell
63′ Jonny Williams
Tariq Uwakwe
78′ Ronnie Schwartz Nielsen
Ryan Cassidy66′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ”Stanley” przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Accrington Stanley w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.