Championship: West Bromwich Albion FC - Hull City AFC 4-2 w 42. kolejce

Kamil Grosicki zdobył swoją pierwszą bramkę dla West Bromwich Albion w wygranym 4-2 meczu z doskonale mu znanym Hull w 41. kolejce Championship, czyli zaplecza angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. To siódmy ligowy gol Polaka w tym sezonie.

M. Wilks 48'

Grosicki, który na początku lutego przeszedł do West Bromwich właśnie z Hull, wpisał się na listę strzelców w 49. minucie, podwyższając wynik na 3:2 dla gospodarzy. Był to jego dziewiąty występ w barwach WBA i po raz pierwszy rozegrał całe spotkanie.

West Bromwich Albion zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 77 punktów i ma coraz większe szanse na bezpośredni awans do Premier League.

O punkt więcej zgromadził Leeds United, w którym występuje inny reprezentant Polski Mateusz Klich. W sobotę Leeds wygrał na wyjeździe z Blackburn Rovers 31, a Klich zanotował trafienie i asystę.

George Long
78′ Kyle Bartley
Reece Burke
36′ Kieran Gibbs
Jordy de Wijs
 37′ 12′ 90′ Ahmed Hegazi
Matthew Pennington
Dara O'Shea
Leonardo da Silva Lopes
72′ Rekeem Harper
George Honeyman
72′ Filip Krovinović
Kevin Linford Stewart  24′ 73′
62′ Romaine Theodore Sawyers
Jon Miquel Toral Harper79′ 90′
 4′ 62′ Charlie Austin
Josh Magennis66′
Matheus Fellipe Costa Pereira
Martin Samuelsen46′
 49′ Kamil Grosicki
Sean McLoughlin
36′ Conor Townsend
Ryan Tafazolli
72′ Chris Brunt
Daniel Batty73′
72′  76′ Grady Diangana