Championship. Brentford FC - Fulham Londyn 1-2. Piłkarze Fulham awansowali do Premier League!

Fulham po jednym sezonie przerwy wraca do Premier League! Podopieczni Scotta Parkera wygrali 2-1 z Brentford, choć spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Ozdobą meczu byłą efektowna akcja w samej końcówce drugiej połowy doliczonego czasu gry, po której gola zdobył Joe Bryan.

Mając na uwadze wagę spotkania pomiędzy Brentfordem a Fulhamem można było od niego wymagać nieco więcej. Piłkarze nie stworzyli jednak wielkiego widowiska i w pierwszej połowie najgroźniejsze uderzenie oddał Josh Onomah.

Piłkarz drużyny dzisiejszych gości otrzymał dobre podanie z głębi boiska i zdołał uderzyć. Futbolówkę odbił David Raya, a ta wpadła pod nogi obrońcy, jednak szczęśliwie dla Brentfordu ponownie wróciła do golkipera.

Obraz gry diametralnie nie zmienił się po przerwie. Swoich sił spróbowali Ollie Watkins i Bobby Reid, jednak ich strzały nie znalazły drogi do bramki i regulaminowy czas gry nie wyłonił wygranego.

Marek Rodak120′
 120′ Henrik Dalsgaard
Joe Bryan  105′, 117′
105′ Rico Henry
Michael Hector98′
Pontus Jansson
Denis Odoi110′
Ethan Pinnock
Tim Ream
88′ 105′ Mathias Jensen
Bobby De Cordova-Reid90′
103′ Christian Nørgaard
Tom Cairney67′
61′ Bryan Mbeumo
Neeskens Kebano81′
Ollie Watkins
Josh Onomah110′
Mohamed Saïd Benrahma
Harrison Reed29′
83′ Pelenda Joshua Tunga Dasilva
Maxime Le Marchand110′
83′ Sergi Canós Tenes
Zeze Steven Sessegnon
105′ Tarique Fosu
Stefan Marius Johansen
61′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Anthony Knockaert81′ 102′
Jan Žambůrek
Kevin McDonald
105′ Halil İbrahim Dervişoğlu
Ivan Cavaleiro105′ 120′
Joel Valencia
Aleksandar Mitrović90′ 104′

Na pierwszego gola w tym spotkaniu musieliśmy poczekać do końca pierwszej części dogrywki. Joe Bryan podszedł do wykonania stałego fragmentu gry i huknął bez zastanowienia. Pędząca piłka obiła się od murawy i po chwili zatrzepotała się w siatce

Anglik dołożył kolejne trafienie w 117. minucie spotkania. Piłkarze Fulham rozegrali składną akcję, po której Aleksandar Mitrović zagrał do Bryana. Ten przyjął futbolówkę i dopełnił formalności.

Piłkarze Brentford zdołali jeszcze odpowiedzieć. Kilka chwil później Henrik Dalsgaard wpakował głową piłkę do bramki, a Marek Rodak został ukarany żółtą kartką za utrudnianie wznowienia gry.

Dzięki wygranej Fulham awansował do Premier League. Wcześniej grę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii zagwarantowały sobie Leeds United i West Bromwich Albion